Wiadomości z Orzesza

NIEPODLEGŁOŚĆ – gra terenowa z historią w tle

  • Dodano: 2018-08-23 11:15

Uczestnicy gry w drużynach przez trzy godziny będą spacerować po Orzeszu szlakiem miejsc związanych z historią miasta. Na trasie gry znajdą się m.in. Urząd Miejski, Park Górka św. Wawrzyńca, Pomnik Bohaterom o Wolność 1939-1945 oraz Miejski Ośrodek Kultury z wystawą pocztówek, przedstawiających dawne wizerunki Orzesza. 

W każdym z punktów na drużyny czekać będą ciekawe zadania. Celem gry jest zachęcenie do poznania najciekawszych zabytków miasta i ich historii.

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W GRZE?

Do udziału w grze zachęcamy wszystkich chętnych mieszkańców Orzesza oraz gości z całego regionu. Gra jest przeznaczona dla dorosłych oraz dzieci (w towarzystwie dorosłych opiekunów), którzy chcą w aktywny i atrakcyjny sposób poznać to, co w Orzeszu najciekawsze. Udział w grze jest bezpłatny.

W grze można brać udział w zespołach od 2 do 5 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Warunkiem udziału w grze jest rejestracja w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu. Rejestracja rozpocznie się o 09.30 i zakończy o 10.40. Rejestracja może zakończyć się wcześniej w razie wyczerpania limitu 100 miejsc w grze.Gra rozpocznie się o godzinie 11.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu i potrwa do godziny 14.00. Meta i zakończenie gry zaplanowane są na Górce św. Wawrzyńca, gdzie dodatkową atrakcją dla uczestników gry będzie ognisko z możliwością upieczenia kiełbaski.

REZERWACJA MIEJSC JUŻ OD 9 WRZEŚNIA!

Aby zagwarantować sobie miejsca w grze można skorzystać z wcześniejszej internetowej rezerwacji miejsc. Z rezerwacji internetowej będzie można skorzystać na stronie https://orzesze.thegame.pl od 9 września od godziny 20.00 do 14 września do godz. 23:59 lub do wcześniejszego wyczerpania 80 miejsc przeznaczonych do rezerwacji w grze. Pozostałe 20 miejsc w grze będzie czekać na drużyny, które zgłoszą się w dniu imprezy do punktu rejestracji w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO UDZIAŁU W GRZE?

Do udziału w imprezie nie jest potrzebna żadna specjalistyczna wiedza. Ważniejsza jest ciekawość, spryt i spostrzegawczość oraz chęć wspólnej zabawy.Gra odbywa się w plenerze i wymaga sporo chodzenia, warto więc zadbać o wygodny strój i obuwie oraz coś przeciwdeszczowego. Jeśli choć jedna osoba w drużynie przebierze się w stylu retro (nawiązującym do lat międzywojennych) to, choć nie jest to obowiązkowe, drużyna otrzyma bonusowy punkt.

KTO ZA TYM STOI?

Organizatorem gry jest Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu, a producentem wykonawczym firma Silesia Events.

NIEPODLEGŁOŚĆ – gra terenowa z historią w tle


Źródło: UM Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również