Wiadomości z Orzesza

Nietrzeźwy wjechał do rowu. Mieszkaniec Wyr z ponad trzema promilami

  • Dodano: 2020-11-03 06:30, aktualizacja: 2020-11-02 16:10

Nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał do rowu. Trudno się dziwić, bo w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Nie ma znaczenia to, czy nietrzeźwy na drodze jest kierowcą samochodu, traktora, motorowerzystą, rowerzystą - każda nietrzeźwość w ruchu drogowym stanowi poważne zagrożenia bezpieczeństwa dla jego uczestników. Policjanci zdając sobie sprawę z tego, jakie ryzyko wiąże się z obecnością osób pod wpływem alkoholu na drodze, zdecydowanie reagują podejmując wobec nich interwencje i wyciągając surowe konsekwencje.

Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany 30 października po godzinie 14:00 w Wyrach na skrzyżowaniu ulic Głównej oraz Zbożowej. Jak ustalili policjanci mikołowskiej prewencji, 35-letni wyrzanin nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i wjechał do przydrożnego rowu. Został zauważony przez jadącego tamtędy świadka, który odpowiednio zareagował i zawiadomił służby. Badanie stanu trzeźwości kierującego osobowym fiatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń. Po wykonanych czynnościach został przekazany pod opiekę rodziny.

Przykłady nieodpowiedzialności pijanych kierowców można by mnożyć

Są oni przyczyną większości wypadków, narażają własne życie, a przede wszystkim życie innych, czasem bliskich osób, które z nimi jadą, najczęściej jednak przypadkowych pieszych i kierowców. Zawsze stanowią poważne zagrożenie na drodze. Najważniejsze, że nie pozostają bezkarni i wszyscy zatrzymani pod wpływem alkoholu na drogach przez Policję będą musieli ponieść odpowiedzialność za swoją lekkomyślność.

W powiecie mikołowskim od początku roku 2020 policjanci zatrzymali 117 - będących pod wpływem alkoholu - kierujących pojazdami mechanicznymi oraz 43 rowerzystów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.