Wiadomości z Orzesza

Nowe Hospicjum Domowe

  • Dodano: 2019-07-03 07:45, aktualizacja: 2019-07-03 08:12

W Szpitalu Chorób Płuc w Orzeszu otwarto Hospicjum Domowe, które pomoc świadczyć będzie pacjentom oraz ich rodzinom z terenu powiatu mikołowskiego i okolic.

W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. wicemarszałek województwa Dariusz Starzycki, p.o. dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego Barbara Daniel, p.o. Dyrektora Śląskiego OW NFZ Piotr Nowak.

Wicemarszałek Dariusz Starzycki zaznaczył, że wsparcie dla chorych i ich rodzin to niezwykle ważna inicjatywa, którą udało się zrealizować w krótkim czasie i z dużym sukcesem. Zaoferował także wsparcie ze strony samorządu województwa.

Szpital Chorób Płuc w Orzeszu przystąpił do konkursu ogłoszonego przez ŚOW NFZ Katowice na udzielanie świadczeń opieki paliatywnej i hospicyjnej w zakresie prowadzenia Hospicjum Domowego i otrzymał kontrakt na okres od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 r. w wysokości blisko 70 000 zł w okresie od 1 lipca do końca 2019 r.

W Hospicjum Domowym będzie funkcjonował zespół hospicyjny, w skład którego wejdzie 4 lekarzy, 8 pielęgniarek, fizjoterapeuta oraz 2 psychologów. Funkcję Kierownika Hospicjum Domowego będzie pełnił lek. med. Cezary Lepiarczyk, specjalista medycyny paliatywnej i specjalista psychiatra.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.