Wiadomości z Orzesza

Odnaleziono dwie nastolatki! Bez uprzedzenia opuściły ośrodek terapeutyczny

  • Dodano: 2021-05-27 09:15

Odnalezieniem dwóch nastolatek zakończyła się akcja poszukiwawcza policjantów garnizonu mikołowskiego. Dziewczynkom w wieku 12 lat, które oddaliły się z orzeskiego ośrodka terapeutycznego, na szczęście nic się nie stało. Po ogłoszonym przez komendanta alarmie, do działań zaangażowano cały stan jednostki.

26 maja około godziny 17.00 dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał zgłoszenie o 12-latkach, które bez wiedzy opiekunów opuściły ośrodek terapeutyczny, do którego przywieźli ich rodzice. Pochodzące z Czeladzi i Radziszowa nastolatki nie informując nikogo, postanowiły wyjść poza teren placówki w Orzeszu.

Z uwagi na możliwe zagrożenie życia i zdrowia policjanci miejscowego komisariatu natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania. Po niedługim czasie Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak ogłosił alarm dla całego stanu jednostki.

Po niespełna dwóch godzinach małoletnie były już pod opieką policjantów

Dzięki błyskawicznej reakcji i wyjątkowo zintensyfikowanych działaniach nastolatki zostały odnalezione na terenie dworca autobusowego w centrum Mikołowa, skąd następnie trafiły do placówki terapeutycznej, w której docelowo powinny przebywać.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.