Wiadomości z Orzesza

Odnaleziono dwie nastolatki! Bez uprzedzenia opuściły ośrodek terapeutyczny

  • Dodano: 2021-05-27 09:15

Odnalezieniem dwóch nastolatek zakończyła się akcja poszukiwawcza policjantów garnizonu mikołowskiego. Dziewczynkom w wieku 12 lat, które oddaliły się z orzeskiego ośrodka terapeutycznego, na szczęście nic się nie stało. Po ogłoszonym przez komendanta alarmie, do działań zaangażowano cały stan jednostki.

26 maja około godziny 17.00 dyżurny Komisariatu Policji w Orzeszu otrzymał zgłoszenie o 12-latkach, które bez wiedzy opiekunów opuściły ośrodek terapeutyczny, do którego przywieźli ich rodzice. Pochodzące z Czeladzi i Radziszowa nastolatki nie informując nikogo, postanowiły wyjść poza teren placówki w Orzeszu.

Z uwagi na możliwe zagrożenie życia i zdrowia policjanci miejscowego komisariatu natychmiast rozpoczęli szeroko zakrojone poszukiwania. Po niedługim czasie Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie, nadkom. Dariusz Klimczak ogłosił alarm dla całego stanu jednostki.

Po niespełna dwóch godzinach małoletnie były już pod opieką policjantów

Dzięki błyskawicznej reakcji i wyjątkowo zintensyfikowanych działaniach nastolatki zostały odnalezione na terenie dworca autobusowego w centrum Mikołowa, skąd następnie trafiły do placówki terapeutycznej, w której docelowo powinny przebywać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również