Wiadomości z Orzesza

Planowane pomiary pola elektromagnetycznego w Orzeszu

  • Dodano: 2023-08-25 13:15

Urząd Miejski Orzesze otrzymał od firmy Laboratorium Anteo  Sp. z o.o. pismo z informacją o planowanych pomiarach pola elektromagnetycznego.

Treść pisma: 

„W związku z chęcią spełnienia obowiązku opisanego w pkt. 14 załącznika do rozporządzenia ministra klimatu z dnia 17 lutego 2020 r. (Dz. U. 2022, poz. 2630) w sprawie sposobów sprawdzania dotrzymania dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku, uprzejmie informuję o planowanych pomiarach pól elektromagnetycznych w otoczeniu stacji bazowych telefonii komórkowej sieci P4 sp. z o.o., dla potrzeb ochrony ludzi i środowiska: numer stacji - MIK5003A, adres stacji - Orzesze, Fabryczna 1, planowana data wykonania pomiaru – od 2023-08-29 do 2023-09-04.

W szczególności zwracamy się do okolicznych mieszkańców/użytkowników o udostępnienie lokalu (dostępu do okna, balkonu lub tarasu) w celu wykonania pomiarów. Zgoda ma charakter dobrowolny. Ze względu na konieczność wykonania pomiarów przy odpowiednich warunkach atmosferycznych (brak opadów) termin realizacji pomiarów może ulec zmianie.

Informujemy dodatkowo, że na stronie internetowej publikowane są informacje o planowanych pomiarach pól elektromagnetycznych realizowanych przez Laboratorium Anteo sp. z o.o. Wyniki pomiarów przekazane zostaną do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Opublikowane będą również na rządowej stronie internetowej SI2PEM.”


Źródło: Urząd Miejski Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również