Wiadomości z Orzesza

Dożynki w Orzeszu już w ten weekend

  • Dodano: 2023-08-25 08:15, aktualizacja: 2023-08-25 08:36

Dożynki w trzech orzeskich sołectwach odbędą się w najbliższy weekend. 26 sierpnia zaplanowano dożynki w Królówce i Zgoniu, a 27 w Gardawicach. Sołectwa przygotowały szereg atrakcji dla mieszkańców.

Dożynki w Orzeszu Królówce 

Korowód dożynkowy w Orzeszu Królówce wyruszy spod Pizzerii Przystanek Królówka o godz. 13.30. O godz. 14 rozpocznie się msza święta w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Woszczycach. Festyn odbędzie się przy pizzerii w Królówce. Zaplanowano poczęstunek, zabawę taneczną (od godz. 16), dmuchańce, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych (w godz. 17-18).

Dożynki w Zgoniu 

Dożynki w Zgoniu rozpoczną się o godz. 15.45 przy sołtysówce (ul. Kobiórska 2), skąd korowód przejdzie do kościoła pod wezwaniem św. Antoniego z Padwy. Potem przy sołtysówce odbędzie się festyn, podczas którego mieszkańcy będą mogli spróbować pysznego kołocza i wysłuchać koncertu orkiestry dętej. Na dzieci będzie czekał darmowy dmuchaniec.

Korowód dożynkowy w Gardawicach

W Gardawicach korowód dożynkowy wyruszy o godz. 14.30 ze skrzyżowania ulic: Krzywej, Górniczej i Katowickiej i przejdzie ulicami: Katowicką, Zbożową przez DK81 do kościoła pod wezwaniem M.M Kolbego w Gardawicach. O godz. 15 rozpocznie się msza święta. Godzinę później korowód dożynkowy przejdzie ulicami Dojazdową i Katowicką na boisko sportowe w Gardawicach, gdzie pół godziny później rozpocznie się festyn dożynkowy. Dla najmłodszych przygotowano dmuchańce, animacje, konkursy, przejazd bryczką i mokry pokaz strażacki OSP Gardawice, stoiska z rękodziełem, wyrobami spożywczymi i przetworami. Będą też poczęstunki i zabawa taneczna dla uczestników festynu.

Zawadzki Piknik Rodzinny już jutro 

Przypominamy, że w sobotę (26 sierpnia) odbędzie się też Zawadzki Piknik Rodzinny. Można zabrać koce i kosze piknikowe. Będzie zabawa przy muzyce, grach (nie tylko dla dzieci), na dmuchańcu. O godz. 17 rozpocznie się bieg z tornistrem. Będzie też można usiąść przy ognisku. Piknik odbędzie się na boisku w Rybówce (ul. Słowackiego). Początek o godz. 15.


Źródło: Urząd Miejski Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również