Wiadomości z Orzesza

Podała wszystkie dane do konta bankowego. 73-latka padła ofiarą oszusta

  • Dodano: 2020-09-18 06:30, aktualizacja: 2020-09-18 09:07

Mieszkanka Orzesza uwierzyła w słowa mężczyzny, przez którego w zeszłym roku straciła ponad tysiąc złotych.

Do zdarzenia przestępczego doszło przedwczoraj (16 września) w Orzeszu

73-letnia kobieta odebrała telefon od mężczyzny, który już w 2019 nawiązał z nią kontakt i pozyskując jej dane osobowe, oszukał na kwotę 1.200 złotych. Tym razem wzbudził zaufanie seniorki zapewniając, że chce zwrócić jej gotówkę.

Orzeszanka znów podała informacje dotyczące jej aktualnego konta bankowego i innych danych niezbędnych do transakcji bezgotówkowych. Kilka godzina później okazało się, że z jej konta wykonano przelewy na ponad 20 tysięcy złotych.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności oraz stosowanie ograniczonego zaufania w telefonicznych kontaktach z nieznajomymi. Nie dajmy się zwieść rozmówcy i nie postępujmy pochopnie. Zanim przekażemy jakiekolwiek dane, czy też pieniądze, dajmy sobie czas na spokojne zastanowienie się nad całą sytuacją. Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Tylko zdrowy rozsądek w takich sytuacjach uchroni nas od utraty oszczędności. Jeśli odbierzemy telefon, który wzbudzi nasze podejrzenie, zawsze reagujmy, a o swoich wątpliwościach natychmiast informujmy Policję dzwoniąc na nr 112!

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również