Wiadomości z Orzesza

Pijany agresor zaatakował dzielnicowego

  • Dodano: 2020-09-16 06:30, aktualizacja: 2020-09-15 21:33

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymał 44-latka, który w środku dnia, z wyjątkową agresją zaatakował go podczas prowadzonych przez mundurowego ustaleń.

Przedwczoraj (14 września)  po godzinie 13:00 dzielnicowy z orzeskiego komisariatu został skierowany na ulicę Klonową, gdzie samochód blokował przejazd. Policjant potwierdził zgłoszenie, a po ustaleniu danych właściciela udał się do miejsca jego zamieszkania.

Atak na policjanta

Wykonując czynności na ulicy Długosza w Orzeszu, nagle został zaatakowany przez przypadkowego mężczyznę, który z niewyjaśnionych przyczyn i z wyjątkową agresją zaczął wyzywać dzielnicowego, szarpać go za mundur i grozić śmiercią. Mimo podejmowanych przez policjanta prób uspokojenia agresora, ten stawał się coraz bardziej pobudzony i nie reagował na wydawane polecenia.

Do akcji wkroczyli następnie policjanci z drogówki, którzy wspólnie z dzielnicowym obezwładnili i zatrzymali agresora. 44-letni mieszkaniec Łazisk Górnych trafił do komisariatu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna dziś usłyszał zarzuty: znieważania funkcjonariusza, naruszenia jego nietykalności cielesnej oraz kierowania gróźb karalnych. Do żadnego z nich się nie przyznał. Śledczy z orzeskiego komisariatru złożyli też wniosek o zastosowanie wobec mężczyżny środka zapobiegawczego. Prokurator Rejonowy w Mikołowie przychylił się do wniosku i objęł 44-latka policyjnym dozorem.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również