Wiadomości z Orzesza

Ponad 2 tysiące złotych mandatu dla nietrzeźwej rowerzystki

  • Dodano: 2022-01-04 11:30

Obowiązujące od kilku dni nowe stawki w taryfikatorze mandatów za określone rodzaje wykroczeń drogowych mają za zadanie zdyscyplinować kierowców, którzy przyczyniają się do najpoważniejszych zdarzeń drogowych. Ustawodawca wziął pod lupę także niechronionych uczestników ruchu. Kierująca rowerem mieszkanka Orzesza miała w organizmie blisko promil. Została ukarana mandatem w wysokości 2500 złotych.

59-letnia mieszkanka Orzesza z promilem alkoholu

Kobieta została zatrzymana przez policjantów drogówki  w poniedziałek 3 stycznia po południu w Ornontowicach na ulicy Orzeskiej. 59-latka jechała tzw. wężykiem. Badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w jej organizmie. Przyjęła zaproponowany jej mandat w wysokości 2500 złotych.

Rower to nie tylko przyjemność czerpana z jazdy

Cyklistów nie chronią poduszki powietrzne, pasy ani karoseria samochodu. W sposób szczególny należy obserwować otoczenie. Każde zderzenie lub upadek może skończyć się tragicznymi w skutkach konsekwencjami. Policjanci przypominają także, że kierującego rowerem obowiązują takie same przepisy ruchu jak pozostałych kierujących pojazdami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również