Wiadomości z Orzesza

Przed nami "Jesienna Zbiórka Liści"

  • Dodano: 2022-10-05 06:15, aktualizacja: 2022-10-04 18:22

Zbliża się akcja "Jesienna Zbiórka Liści", która odbędzie się w listopadzie, w terminach zgodnych z obowiązującym harmonogramem odbioru odpadów. W Urzędzie Miejskim Orzesze można odbierać worki na liście.

Jesienna zbiórka liści

Przypomina się, że terminy zbiórki liści nie pokrywają się z terminami odbioru pozostałych bioodpadów. Worki należy wystawić przed godziną 6 rano w dniu odbioru, nie wcześniej jednak niż 24 godziny wcześniej.

Jeżeli odpady nie zostaną odebrane, należy zgłosić ten fakt następnego dnia roboczego za pośrednictwem aplikacji Eco Harmonogram lub dzwoniąc pod numer telefonu 32 24 22 110 albo pisząc na adres rudaslaska@remondis.pl. Zgłoszenia przekazane w późniejszym czasie, nie będą rozpatrywane.

Liście oddawane w ramach akcji mogą być wystawione do odbioru wyłącznie w przeznaczonych do tego workach, wydawanych w Urzędzie Miejskim Orzesze w pokoju nr 11. W związku z ograniczoną ich ilością (10 000 sztuk), na jedną nieruchomość wydawanych będzie maksymalnie 10 sztuk.

Jeżeli właściciel nieruchomości ma potrzebę oddania większej ilości liści albo nie zdąży odebrać worków przed wyczerpaniem się ich limitu, nadwyżkę liści można, tak jak inne bioodpady, oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (przypominamy o obowiązującym tam limicie – 10 worków o poj. 120l lub 1,2 m 3 z  nieruchomości zamieszkałej miesięcznie).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również