Wiadomości z Orzesza

Środki odurzające i psychotropowe znalezione u mieszkańców Orzesza

  • Dodano: 2022-10-04 06:15, aktualizacja: 2022-10-03 21:40

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki narkotyczne. Jeden z nich miał marihuanę, drugi zaś extasy. Mieszkańcy Orzesza już usłyszeli zarzuty.

Operacyjni z mikołowskiej komendy w piątek (30 września) wieczorem zatrzymali dwóch mieszkańców Orzesza w wieku 30 oraz 20 lat, którzy posiadali przy sobie środki odurzające i psychotropowe. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a następnego dnia usłyszeli zarzuty karne. Jeden z nich był już wcześniej notowany za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu, a teraz odpowie za posiadanie extasy. Mieszkańcom Orzesza grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że posiadanie narkotyków, bez względu na ich rodzaj, jest w Polsce nielegalne i zagrożone karą pozbawienia wolności. Jeżeli u sprawcy znaleziono znaczną ilość substancji odurzających lub środków psychoaktywnych podlega on karze wyższej – pozbawienia wolności od roku do lat 10. Ustawodawca złagodził zaś odpowiedzialność karną w wypadku mniejszej wagi. Sprawca podlega wówczas grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również