Wiadomości z Orzesza

Przedszkolne "Stokrotki" z wizytą u dzielnicowych

  • Dodano: 2019-11-28 11:00

W Komisariacie Policji w Orzeszu od samego rana gwarno i radośnie.

Gośćmi dzielnicowych były bowiem dzieci z grupy "Stokrotek" jednego z miejskich przedszkoli. Maluchy z uśmiechami na twarzy i mnóstwem pozytywnej energii zaglądały w każdy możliwy kąt budynku orzeskich stróżów prawa. Pod okiem mundurowych uczyły się reagować w sytuacji wybranej kategorii zagrożeń. Najwięcej hałasu było jednak za policyjnymi kratami, gdzie razem z sierżantem Hektorem pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

"Stokrotki" to jedna z grup Przedszkola nr 7 w Orzeszu - Gardawicach

Tuż przed godziną 10.00 maluchy pojawiły się u drzwi orzeskiego komisariatu, gdzie przywitali ich dzielnicowi: asp. Tomasz Dudek oraz mł.asp. Mariusz Sacawa. Zaciekawione każdym kątem budynku przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się we wskazówki i uwagi przekazywane przez policjantów. Dodatkową atrakcją były krótkie zajęcia z daktyloskopii, których efekty budziły niespodziewany zachwyt. Młodzi mieszkańcy Orzesza uczyli się jak reagować w razie ataku agresywnego psa oraz jak postępować w kontaktach z nieznajomymi osobami.

Obecna w komisariacie pluszowa maskotka - sierżant Hektor- umilił naszym gościom pobyt w jednostce, a gdy tylko trafił do policyjnego aresztu, natychmiast wywołał spore zamieszanie. "Stokrotki" ochoczo przyłączyły się do niego i z największą radością pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również