Wiadomości z Orzesza

Przywiązany do drzewa i zostawiony na pewną śmierć! Kobieta znalazła porzuconego psa

  • Dodano: 2021-06-17 10:45

Psa przywiązanego do drzewa i pozostawionego na pastwę losu znaleźli w kompleksie leśnym mieszkańcy Orzesza. Zaalarmowali Policję, która wszczęła dochodzenie. Śledczy proszą o wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia danych osoby, która porzuciła zwierzę.

Interwencja z czworonogiem miała miejsce w poniedziałek (14 czerwca) po godzinie 16:00 w Orzeszu przy ulicy Świerkowej. Policjantów miejscowego komisariatu zaalarmowała mieszkanka miasta, której dzieci bawiły się nieopodal kompleksu leśnego. To właśnie stamtąd młodzi orzeszanie usłyszeli skowyt zwierzęcia. Około kilkudziesięciu metrów od drogi, do jednego z drzew, na metalowym łańcuchu przywiązany był niewielki kundel.

Zwierzę zostało przekazane pod opiekę weterynarza, a śledczy z mikołowskiej komendy, zgodnie z procedurą o ochronie zwierząt, wszczęli dochodzenie, którego celem jest ustalenie osoby odpowiedzialnej za porzucenie czworonoga.

Policja przypomina, że porzucenie zwierzęcia przez właściciela, bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem. Grozi za to do 3 lat pozbawienia wolności.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w zidentyfikowaniu właściciela bądź osoby odpowiedzialnej za proceder proszone są o kontakt z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie:

  • telefon: 47 85 582 00 (całodobowo)
  • e-mail: pg@mikolow.ka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również