Wiadomości z Orzesza

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu Zawiści. Sprawdź szczegóły!

  • Dodano: 2023-03-16 07:45, aktualizacja: 2023-03-15 19:05

Szkoła Podstawowa nr 6 w Orzeszu Zawiści zostanie rozbudowana o 9 oddziałowe przedszkole. W zakres inwestycji wchodzi również budowa placu zabaw o powierzchni 497 m2 oraz budowa boiska trawiastego do piłki nożnej.

Całkowita wartość zadania: 18 979 322,40 zł.

Szkoła, której dotyczy rozbudowa, zlokalizowana jest w Orzeszu Zawiści przy ul. 1000-lecia 3. Nowo budowane przedszkole będzie parterowe bez podpiwniczenia na planie zbliżonym do prostokąta, które będzie przylegało do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu Zawiści.

Plan na rozbudowę

Budynek będzie zawierał pomieszczenia sal zabaw dla każdej z dziewięciu grup dziecięcych liczonych po 25 dzieci (łącznie 225 osób) oraz pomieszczenia socjalne i administracyjne wraz z wyposażeniem pomieszczeń.

Dodatkowo przedszkole zostanie rozbudowane o jadalnię przeznaczoną do użytku przez Szkołę Podstawową. Szkoła będzie bezpośrednio połączona z jadalnią.

W ramach inwestycji wykonane zostanie ogrzewanie wszystkich pomieszczeń przedszkola, zasilanie w ciepło central wentylacyjnych i zasilanie w ciepło istniejącego budynku szkoły z projektowanej kotłowni c.o. gazowej znajdującej się na parterze nowego budynku przedszkola. Dodatkowo w budynku szkoły zostanie wymieniona instalacja c.o. a cały obiekt zostanie poddany termomodernizacji.

W zakres inwestycji wchodzi również budowa placu zabaw o powierzchni 497 m2 w kształcie wielokąta oraz budowa boiska trawiastego do piłki nożnej. Nawierzchnia placu zabaw będzie piaskowa , gumowa oraz trawiasta z ciągami pieszymi o nawierzchni z kostki brukowej.

Zostanie wykonana droga przeciwpożarowa oraz parking z miejscami postojowymi.

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu Zawiści. Sprawdź szczegóły! / fot. UM Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również