Wiadomości z Orzesza

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w orzeskich placówkach

 • Dodano: 2020-08-27 07:30, aktualizacja: 2020-08-27 07:44

Na pytanie, jak będzie wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego odpowiada Naczelnik Wydziału Edukacji.

Szanowni Rodzice, drodzy uczniowie

Nieubłaganie kończy się okres wakacyjny i za kilka dni rozpoczniemy rok szkolny 2020/2021. Będzie to okres wytężonej pracy dla naszych dzieci, nauczycieli oraz dyrektorów naszych orzeskich szkół podstawowych i przedszkoli. To trudny i wymagający rok szkolny również dla nas rodziców.

W trosce o edukację i zdrowie naszych dzieci przygotowujemy budynki naszych placówek, aby możliwie jak najlepiej dostosować je do wymogów Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Z przekazu jakim dysponuje Samorząd na dzień publikacji tej informacji, 1 września, rozpoczynamy rok szkolny tradycyjnie, a uczniowie od 2 września wracają do nauki stacjonarnej w swoich szkołach.

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego, przyjmie nieco inną formę niż dotychczas. Zrezygnowaliśmy z organizacji „Miejskiego roku szkolnego” oraz ustaliliśmy z Dyrektorami poszczególnych szkół, że nie będą odbywały się tradycyjne akademie. W ich miejsce zarządzający tymi placówkami, opracowali harmonogramy spotkań uczniów ze swoimi wychowawcami, a jedynie dla naszych pierwszoklasistów, dla których rozpoczęcie edukacji jest jednym z najważniejszych dni w ich życiu, zorganizowane zostaną akademie.

Poniżej zamieszczona została zbiorcza tabela informującą o przebiegu rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 w poszczególnych orzeskich placówkach. Te oraz inne informacje dotyczące obowiązującego w danej placówce reżimu sanitarnego znajdziecie Państwo na oficjalnych stronach internetowych poszczególnych szkół i przedszkoli.

Drodzy Rodzice i uczniowie

Kieruję do Was ogromną prośbę o szczególne zwracanie uwagi i przypominanie o konieczności zachowania i przestrzegania wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa podawanych w mediach, na portalach internetowych, przez instytucje do tego uprawnione. Nieustannie będą Wam o tym również przypominać dyrektorzy, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Bardzo proszę o stosowanie się do tych wskazówek. Wszystkim nam bardzo zależy, aby jak najdłużej, a najlepiej przez cały rok szkolny nasze dzieci mogły uczyć się stacjonarnie w szkołach. To od naszego przestrzegania reżimu sanitarnego w głównej mierze będzie zależało, czy nie będziemy zmuszeni skorzystać z nauczania hybrydowego (część nauki stacjonarnie, a część zdalnie) lub całkowicie z nauczania zdalnego. Proszę przypominajcie swoim pociechom jak ważne jest np. częste mycie rąk, uczcie przez zabawę jak prawidłowo zasłonić usta i nos przy kichnięciu, zwracajcie im uwagę, aby zachowywali bezpieczną odległość. Uczniowie przypominajcie sobie nawzajem o dezynfekcji rąk, korzystajcie z tych rozwiązań, które będą wprowadzone w Waszych szkołach np. dotyczących bezpiecznego korzystania z szatni.

W większości szkół w poprzednim roku szkolnym wprowadziliśmy jedną platformę do nauki zdalnej i ona się sprawdziła, dlatego zdecydowaliśmy, że nasze orzeskie szkoły w przypadku wprowadzenia nauki zdalnej będą działały w ramach platformy Microsoft Office 365 oraz aplikacji G Suit.

Proszę Was również o bieżące śledzenie informacji zamieszczanych przez Dyrektorów lub wychowawców poszczególnych klas na Librusie w szkołach, a w przedszkolach o kontynuowanie tej dobrej praktyki tworzenia zamkniętych grup na wybranych przez grupę portalach internetowych, aby można było w miarę potrzeb szybko z niej skorzystać i przekazać ważną informację, ponieważ wprowadzenie zdalnego nauczania może dotyczyć pojedynczych oddziałów klasowych w szkołach lub w grupach w przedszkolnych. Decyzje podejmowane w tym zakresie przez Dyrektorów szkół i przedszkoli będą uzależnione m.in. od stanowiska Sanepidu właściwego dla danego samorządu. Chcemy uniknąć paniki i dezinformacji, dlatego tak ważne jest abyście Państwo regularnie śledzili LIBRUSA i inne formy kontaktu ustalone z daną placówką. Nie będziemy zamieszczać tych informacji na stronie UM i facebooku Gazety Orzeskiej, by nie tworzyć niepotrzebnego zamieszania. W tym miejscu apeluję o powstrzymywanie się zarówno przez dorosłych jak i dzieci od komentarzy w stosunku do ewentualnych osób - dzieci, nauczycieli, personelu, którzy mogą być zakażeni lub mogą przebywać na kwarantannie. Fala „hejtu” nie ułatwi nam funkcjonowania w zamkniętej społeczności szkolnej. Wszystkie uwagi i spostrzeżenia przekazujcie na bieżąco wychowawcom i dyrektorom. Otwarty na wszelką pomoc jest również Wydział Edukacji, który w miarę swoich możliwości służy pomocą przy wyjaśnieniu różnych wątpliwości.

Drodzy Dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi

Przed Wami nowa rzeczywistość w Waszej dotychczasowej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, utrudniony kontakt osobisty z rodzicami, praca w reżimie sanitarnym, być może konieczność nauczania hybrydowego lub zdalnego, dlatego wspólnie musimy wypracować możliwie najlepsze warunki do prowadzenia nauczania na jak najwyższym poziomie. Naszą pracę wykonujemy dla naszych dzieci, które chłonne wiedzy, zainteresowane światem, w nas dorosłych poszukują bezpieczeństwa i wskazówek dotyczących ich własnego rozwoju. Nie możemy ich zawieść, bo one są naszą przyszłością. Zatem zadbajmy o przyjazną atmosferę w naszych małych społecznościach szkolnych i przedszkolnych, wykażmy jeszcze większą troskę i wspólnie z rodzicami naszych uczniów stwórzmy dobre warunki do odkrywania potrzeby pogłębiania wiedzy, wzmacniania postawy społecznej oraz budowania poczucia wartości w naszych dzieciach.

Życzę wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości, wyrozumiałości dla nagłych i nieprzewidzianych sytuacji oraz bezpiecznego i spokojnego roku szkolnego 2020/2021.

Sylwia Krawczyk
Naczelnik Wydziału Edukacji

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w orzeskich placówkach

Szkoła Podstawowa nr 1 w Orzeszu

Klasy 1 spotkanie na sali gimnastycznej połączone z pasowaniem na ucznia SP 1. Klasy od 2 do 8 spotkanie z wychowawcą w sali przypisanej do danej klasy według harmonogramu dostępnego w dzienniku elektronicznym i stronie internetowej szkoły https://sp1orzesze.edupage.org/
 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Orzeszu

Rozpoczęcie roku szkolnego w placówce nastąpi o godz. 9.00.

W ramach rozpoczęcia roku szkolnego zaplanowano:

 • pasowanie uczniów klas pierwszych wraz z spotkaniem z rodzicami,
 • spotkania z wychowawcami pozostałych klas,
 • instruktaż uczniów na temat zasad bezpieczeństwa sanitarnego,

 
Szkoła Podstawowa nr 3 w Zawadzie

 • Spotkanie na Sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych z jednym z rodziców, połączone z pasowaniem na ucznia klasy pierwszej;
 • Pozostali uczniowie, spotkanie w klasach z wychowawcami, zgodnie z harmonogramem godzinowym; Wszystkich obowiązują procedury bezpieczeństwa sanitarnego.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśkowicach

Msza św. – godz.8.00

 • Godz. 9.15 Klasa I: Sala gimnastyczna- Pasowanie na ucznia
 • Godz. 9.15 Spotkania Uczniów z wychowawcami klas II – IV
 • Godz. 11.00 Spotkania Uczniów z wychowawcami V- VIII

Szkoła Podstawowa nr 5 w Zazdrości

Msza św. godz.9.00,
Rozpoczęcie w szkole godz. 10.00 - spotkanie w klasach z wychowawcami,
Klasa I - na sali gimnastycznej

Szkoła Podstawowa nr 6 w Zawiści

Uczniowie przychodzą do szkoły z podziałem na dwie grupy tj. o godzinie 9.00 i 10.00.
Spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach.

 • Klasy I na sali gimnastycznej

 
Szkoła Podstawowa nr 7 w Gardawicach

 • Klasa IA o godzinie 8.00 na sali gimnastycznej
 • Klasa IB o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej
 • Klasy II i III 9.30 w salach z wychowawcą
 • Klasy IV i VI A 10.30 w salach z wychowawcą
 • Klasy VIB i VII 11.00 w salach z wychowawcą

Szkoła Podstawowa nr 8 w Mościskach

 • Klasa I godzina 11.00 na sali gimnastycznej
 • Klasy II do V o godzinie 9.00 w wyznaczonych salach
 • Klasy VI do VIII o godzinie 10.00 w wyznaczonych salach

Szkoła Podstawowa nr 9 w Zgoniu

 • Klasa I o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej- rozpoczęcie roku wraz z pasowaniem na ucznia
 • Klasy II do V o godzinie 10.00 w wyznaczonych salach
 • Klasy VI do VIII o godzinie 10.30 w wyznaczonych salach

Szkoła Podstawowa nr 10 w Woszczycach

Rozpoczęcie roku szkolnego od Mszy Świętej w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu uczniowie udają się do szkoły na spotkania z wychowawcami do swoich klas.

 • Klasa I - na sali gimnastycznej.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również