Wiadomości z Orzesza

Seniorzy świętowali na festiwalu

  • Dodano: 2022-09-21 07:00, aktualizacja: 2022-09-20 18:51

Rynek w Mikołowie zapełnił się w sobotę seniorami. Można było skosztować  domowych specjałów, kupić piękne rękodzieło i zapoznać się z ofertą instytucji działających na rzecz seniorów. Wśród występujących na scenie nie zabrakło RZŚ Jaśkowiczanie i RZŚ Szarotki.

Festiwal senioralny za nami

I Powiatowy Festiwal Aktywności Senioralnej oraz VI Mikołowski Dzień Seniora odbył się w sobotę na mikołowskim rynku. Imprezę rozpoczęło przekazanie seniorom kluczy do miasta i występ Kapeli Bolkova, orkiestry dętej KWK Bolesław Śmiały. Potem nastąpił przegląd twórczości senioralnej, podczas którego można było zobaczyć „Wykopki” w wykonaniu RZŚ Jaśkowiczanie i posłuchać występu RZŚ Szarotki z Orzesza. Zaśpiewał też chór Zorza, seniorzy zatańczyli zumbę i taniec liniowy.

Na specjalnie przygotowanych stoiskach organizacje zrzeszające i działające dla seniorów prezentowały swoją ofertę, zapraszały na zajęcia, częstowały domowymi wypiekami i innymi przysmakami. Tłoczno było przy stoisku Klubu Seniora z Orzesza, gdzie panie oferowały pyszne ciasto i przetwory. Miłośnicy rękodzieła mogli liczyć na udane zakupy.

Podczas imprezy zbierano podpisy pod obywatelskim projektem ustawy podwyższającej do najniższej krajowej rentę socjalną dla osób niesamodzielnym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również