Wiadomości z Orzesza

Śląski bunt przeciwko CPK. Mieszkańcy Orzesza protestowali w Katowicach

  • Dodano: 2022-11-08 06:15, aktualizacja: 2022-11-07 20:50

Śląski protest przeciwko budowie kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego odbył się w sobotę w Katowicach. Wzięli w nim udział Mirosław Blaski, Burmistrz Miasta Orzesza i Jan Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Protestu ciąg dalszy

Pogoda nie zniechęciła mieszkańców Orzesza, którzy w sobotę stawili się na proteście w Katowicach. „Nie dla CPK”, „Naszych domów nie oddamy”- skandowały w sobotę osoby, które przeszły z Placu Wolności, ulicą 3 Maja na katowicki Rynek. Mieli bębny, syreny i gwizdki. Nieśli transparenty z napisami: "Stop kolei, która dzieli", "Nie dla Kolei Dużych Prędkości przez Orzesze". W ten sposób wyrażali swój sprzeciw przeciwko budowie kolei dużych prędkości do CPK, która skazuje wielu ludzi na wysiedlenia, utratę domów, gospodarstw,  firm i przedsiębiorstw. Protestujący tłumaczyli, że bronią swoich ojcowizn, rodzin oraz miejscowości.

W proteście wziął też udział Mirosław Blaski, Burmistrz Miasta Orzesze i Jan Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej.

-  Robimy wszystko by, ewentualne powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego i związanych z nim inwestycji odbyło się z uwzględnieniem naszych zasad. Od dawna razem z innymi jednostkami samorządu terytorialnego mówiliśmy o tym, że można było nieco zmienić bieg jednego z wariantów i nie trzeba byłoby wyburzać żadnego domu pod budowę kolei dużych prędkości do CPK – mówi Mirosław Blaski.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również