Wiadomości z Orzesza

2500 zł mandatu dla nietrzeźwego rowerzysty z Orzesza. Policjanci apelują o rozsądek

  • Dodano: 2022-11-08 06:00, aktualizacja: 2022-11-07 20:45

Policjanci drogówki zatrzymali 55-latka z Orzesza, który pijany jechał rowerem jedną z głównych ulic miasta. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mundurowi nałożyli na niego mandat karny, który zgodnie z taryfikatorem, wynosi 2500 zł.

Kolejny nieodpowiedzialny rowerzysta

Każdy nietrzeźwy na drodze jest tak samo niebezpieczny. Nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich pozostałych użytkowników ruchu drogowego. Policjanci notorycznie zatrzymują pijanych rowerzystów i apelują do użytkowników jednośladów, aby nie wsiadali na rowery pod wpływem alkoholu. Rowerzysta, który jedzie po alkoholu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, bez względu na poziom upojenia, zawsze popełnia wykroczenie. 

55-letni mężczyzna został zatrzymany w Orzeszu na ulicy Mikołowskiej w sobotę 5 listopada po godzinie 18.00. Badanie alkomatem wykazało 0,70 mg/l w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie orzeszanin otrzymał mandat w wysokości 2500 zł.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą nie tylko pojazdów mechanicznych, ale także rowerów. Kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, bądź w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem określonym w art. 87 kodeksu wykroczeń i jest zagrożone karą grzywny albo aresztu. - czytamy na stronie KPP.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jasia

    Wszyscy którzy po 18 chodzą bez odbladkow też powinni dostawać mandaty!!!!!!!

  • Tesia

    Ty jako pierwsza do przykładu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również