Wiadomości z Orzesza

Spacer Historyczny - "Pod niemiecką okupacją"

  • Dodano: 2018-09-05 07:45, aktualizacja: 2018-09-05 07:38

Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu zaprasza na kolejny Spacer Historyczny – „Pod niemiecką okupacją", który odbędzie się 13 października od godz. 15.00 (zbiórka przy Kościele św. Wawrzyńca na Górce w Orzeszu.)

Tym razem podczas spaceru historyk Przemysław Mycielski opowie o historii orzeszan represjonowanych podczas wojny oraz przybliży realia życia pod niemiecką okupacją.

Odwiedzimy cmentarz na Górce św. Wawrzyńca – pomnik mieszkańców Orzesza pomordowanych w niemieckich obozach koncentracyjnych oraz obelisk upamiętniający orzeszan zamordowanych przez niemieckiego i sowieckiego okupanta.

Spotkanie połączone będzie z autorską prelekcją w tym temacie dr. Grzegorza Bębnika – autora publikacji pt. „Sokoły kapitana Ebbighausa" o działaniach wojennych na Górnym Śląsku w 1939. – Ta prelekcja odbędzie się po spacerze o godz. 17:00 w MOK.

Zapraszamy!

To wydarzenie w ramach „Projektu Niepodległa" – zostało dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017- 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa" .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również