Wiadomości z Orzesza

Spektakl „Utopiec” Teatru Naumionego już w sobotę

  • Dodano: 2021-09-23 09:30

Pierwsze wydarzenie realizowane w ramach zadania „Niepodległa w Orzeszu” – spektakl „Utopiec” Teatru Naumionego, odbędzie się w najbliższą sobotę.

"Niepodległa w Orzeszu" – spektakl "Utopiec"

“Utopiec” to bajka oparta na legendach, prezentująca fascynujący fragment śląskiej kultury. Czarująca baśń, rodem ze śląskiego bestiariusza, w której artefaktem, wokół którego toczy się fabuła, są utopki, a starsze kobiety wcielają się w role przewodniczek po świecie rodzimej mitologii. Spektakl pełen interakcji, wzbogacony teatrem cieni, lalkami, w nieszablonowy sposób nawiązuje do historii utopków, pokazując ich wcale niejednoznaczną naturę. Podczas spektaklu widzowie będą mieli okazję zapoznać się lepiej z jedną ze śląskich legend, pełniącą ważną rolę w mitologii naszego regionu. Teatr Naumiony sięga do historii Górnego Śląska, traktuje o ludziach i tradycjach tego regionu. W swoich inscenizacjach grupa wykorzystuje tradycyjne pieśni, tańce, legendy, a także lokalne wspomnienia.

Reżyseria: Iwona Woźniak

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wejściówki można odebrać w MOK Orzesze.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Spektakl „Utopiec” Teatru Naumionego już w sobotę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również