Wiadomości z Orzesza

Świąteczne spotkania u harcerzy w Orzeszu

  • Dodano: 2023-12-22 10:30

Zuchy i harcerze z 2 Szczepu Harcerskiego "Polana" spotykali się w minionych dniach, by wspólnie cieszyć się świątecznym czasem. W zbiórkach uczestniczył burmistrz Orzesza.

Świąteczne spotkanie z harcerzami

W ostatnich dniach w Orzeskim Centrum Możliwości rozbrzmiewały piękne kolędy. Odbywały się tu świąteczne zbiórki zuchów i harcerzy.

Okres świąteczny zawsze jest dla harcerzy intensywny. Na początku grudnia do Polski dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Teraz trwa Sztafeta Światła, harcerze dbają, by płomień trafił do wszystkich, którzy chcą go przyjąć. Harcerze z 2 Szczepu Harcerskiego "Polana" odwiedzają orzeskie instytucje, placówki oświatowe i firmy z Betlejemskim Światłem Pokoju. W tym roku towarzyszy mu przesłanie "Czyńmy pokój".

- Radość i pokój, które wyśpiewali aniołowie nad stajnią w Betlejem, niech będą stale udziałem Waszych rodzin. Niech w nich gości wzajemna miłość i serdeczność, której wyrazem jest biały opłatek - życzył harcerzom Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza, który wręczył im słodkie, świąteczne upominki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również