Wiadomości z Orzesza

Świąteczny Maraton Skatowy o Puchar Starosty Mikołowskiego

• Dodano: 2023-12-19 09:15

W Orzeszu-Mościskach odbył się Świąteczny Maraton Skatowy o Puchar Starosty Mikołowskiego, w którym wzięło udział 41 miłośników tej gry karcianej z województwa śląskiego.

Wśród uczestników znaleźli się zarówno członkowie klubów skatowych z okręgów tyskiego i rybnickiego, jak i gracze niezrzeszeni.

Po wielogodzinnej rywalizacji na podium stanęli:

• Roman Błaszczyk z klubu Bolko Łaziska, który zdobył 3153 punkty i zajął pierwsze miejsce,
  • Sebastian Żołneczko z klubu Cezab Piasek, który uzyskał 3346 punktów i uplasował się na drugiej pozycji,
  • Zbigniew Mayer, również z klubu Cezab Piasek, który zgromadził 3095 punktów i zajął trzecie miejsce.

Najlepszą zawodniczką wśród kobiet została Katarzyna Ociepka z klubu Bolko Łaziska, która z wynikiem 2569 punktów zajęła dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody z rąk wicestarosty Powiatu Mikołowskiego, Tadeusza Marszolika, który gratulował im osiągnięć.

Turniej został zorganizowany przez sekcję skatową Dąbki Mościska, której przewodzi Adam Żołneczko. On również pełnił rolę sędziego zawodów.