Wiadomości z Orzesza

Tour de Pologne - utrudnienia w ruchu

  • Dodano: 2018-08-02 10:45

W dniach od 5-8 sierpnia br., na terenie województwa śląskiego rozegrane zostaną 4 etapy wyścigu kolarskiego Tour de Pologne.

6 sierpnia, peleton będzie przejeżdżał przez powiat mikołowski- będzie to 3 etap wyścigu. W związku z tym wydarzeniem, na czas trwania wyścigu, powstaną czasowe utrudnienia w ruchu.

W dniu 6 sierpnia, ulicami powiatu mikołowskiego przebiegać będzie część rozgrywanego etapu Wyścigu Kolarskiego 75. Tour De Pologne. Etap 3, którego start odbędzie się ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, przebiegać będzie przez Rudę Śląską – Mikołów – Ornontowice – Orzesze – Bełk – Palowice – Szczejkowice – Żory – Jastrzębie-Zdrój – Mszanę – Połomię – Świerklany – Jankowice – Rybnik – Książenice – Knurów – Gierałtowice – Przyszowice – Zabrze.

Uczestnicy wyścigu przejadą następującymi ulicami naszego powiatu:

  • Mikołów: ulice: Oświęcimska, Przelotowa, Korfantego, Spyry
  • Ornontowice: ulica Bujakowska
  • Orzesze: ulice: Gliwicka, Rybnicka

Następnie uczestnicy wyścigu będą się kierować w stronę powiatu rybnickiego począwszy od Bełku. Z uwagi na zabezpieczenie przez policjantów mikołowskiej komendy całości trasy, informujemy mieszkańców o wystąpieniu czasowych utrudnień ruchu w związku z przejazdem uczestników wyścigu. Utrudnień należy spodziewać się w godz. 15:30 – 17:00, w zależności od przebiegu przejazdu. Planowany wjazd peletonu do Mikołowa przewidziany jest około godz. 16:08, jednak uzależniony jest głównie od warunków atmosferycznych i średniego tempa jazdy kolarzy. Przewiduje się, że przejazd przez nasz powiat wyznaczonym odcinkiem powinien zająć sportowcom około 20 minut.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy również o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • SPROSTOWANIE

    CHYBA 5 SIERPNIA A NIE 6??

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.