Wiadomości z Orzesza

Trwa dystrybucja węgla. Złóż wniosek!

  • Dodano: 2023-01-11 07:15, aktualizacja: 2023-01-10 19:50

Burmistrz Miasta Orzesze informuje, że trwa dystrybucja węgla dla gospodarstw domowych w preferencyjnej cenie 1800 zł za tonę.

Zgodnie z rozporządzeniem z dnia 1 grudnia 2022 r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnego dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego - osoby, które nie zakupiły lub nie otrzymały jeszcze paliwa stałego w ilości 1,5 tony, będą mogły kupić całość tj. 3 tony paliwa stałego w jednej turze do końca kwietnia 2023 r.

Ponadto informuje się, że złożenie wniosku nie jest równoznaczne z zakupem węgla. Musi on zostać pozytywnie zweryfikowany pod względem wymogów ustawowych. Przypominamy, że wniosek można złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim Orzesze lub elektronicznie poprzez platformę ePUAP. Jest on również dostępny jest na stronie internetowej www.orzesze.pl, w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Orzeszu lub Referacie Ochrony Środowiska, Rolnictwa, Leśnictwa i Szkód Górniczych.

Informuje się także, że ilość złożonych wniosków znacznie przewyższa ilość paliwa zaoferowaną na tą chwilę przez Spółkę PGG. Realizacja złożonych wniosków będzie prowadzona w miarę otrzymywanych od PGG kolejnych dostaw paliwa stałego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również