Wiadomości z Orzesza

Ukradł telefon by oddać go za swoje długi

  • Dodano: 2021-02-24 09:00, aktualizacja: 2021-02-24 14:41

Policjanci łaziskiego komisariatu zatrzymali 36-latka podejrzanego o kradzież telefonu komórkowego. Mężczyzna dopuścił się czynu, bo jak sam tłumaczył, wpadł w finansowe tarapaty i w ten sposób chciał zwrócić zaciągnięty u znajomego dług. Spirala problemów mieszkańca Łazisk Górnych zamiast maleć - jedynie się zwiększyła. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

36-letni mieszkaniec Łazisk Górnych znany jest policjantom od dłuższego czasu. Dał się poznać będąc będąc uczestnikiem niejednej policyjnej interwencji. Tym razem mężczyzna wpadł na pomysł uregulowania swoich długów i postanowił wykorzystać do tego telefon. Niestety ... nie swój. W poniedziałek (22 lutego) późnym popołudniem na ulicy Wyrskiej, przed oknami jednego z budynków, podszedł do przypadkowego człowieka i wyrwał mu z ręki telefon komórkowy.

Wezwani na miejsce policjanci, na podstawie przedstawionego przez pokrzywdzonego rysopisu, szybko skojarzyli, że sprawcą może być 36-letni łaziszczanin. Po kilkunastu minutach człowiek ten był już w rękach mundurowych. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a następnego dnia usłyszał zarzut kradzieży. Zgodnie z Kodeksem Karnym, mieszkańcowi Łazisk Górnych grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci odzyskali także telefon i przekazali go właścicielowi.

Ukradł telefon by oddać go za swoje długi

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.