Wiadomości z Orzesza

Uroczystość z okazji Dnia Ławnika

  • Dodano: 2022-06-23 07:00, aktualizacja: 2022-06-22 21:35

Obchody Dnia Ławnika odbyły się 21 czerwca w sali ARTerii CKiP w Ornontowicach. Podczas uroczystości Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza dziękował ławnikom za pełną zaangażowania pracę na rzecz sądownictwa.

- Ławnicy są nieodzowną częścią systemu sądownictwa. Ich głos ma taką samą wagę, jak głos sędziego. Nie ulega wątpliwości, że ławnik wnosi do każdej sprawy wiedzę, doświadczenie: zawodowe i osobiste, znajomość lokalnej społeczności, w której żyje. Ławnicy są przedstawicielami społeczeństwa w sądzie, ale też sądu w społeczeństwie. Dziękuję im za pracę, zaangażowanie i życzliwość – mówiła podczas uroczystości Anna Zarzycka, Prezes Sądu Rejonowego w Mikołowie.

W spotkaniu udział wzięli członkowie Rady Ławniczej, przedstawiciele Stowarzyszenia Ławników Polskich w Gliwicach, Sądu Rejonowego w Mikołowie oraz samorządowcy i ławnicy z Powiatu Mikołowskiego.

Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza wręczył listy gratulacyjne i upominki ławnikom z Sądu Okręgowego w Katowicach i Sądu Rejonowego w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również