Wiadomości z Orzesza

Opony, gruz i styropian też można oddać do PSZOK

  • Dodano: 2022-06-22 07:00, aktualizacja: 2022-06-21 22:09

Przypomina się mieszkańcom zasady oddawania odpadów do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Orzeszu.

Co można oddać do PSZOKu?

Jeśli ktoś chce oddać do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Orzeszu: zużyte opony, odpady budowlane i rozbiórkowe, gruz, okna i drzwi z remontów budynków mieszkalnych, szyby okienne oraz styropian z ociepleń budynków, powinien złożyć w Urzędzie Miasta oświadczenie, iż odpady pochodzą z nieruchomości zamieszkałej położonej na terenie Orzesza i nie powstały w wyniku prowadzonej działalności gospodarczej. Druk znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta www.odpady.orzesze.pl, a można go złożyć w formie papierowej bądź przez system elektronicznej skrzynki podawczej.

Jeżeli mieszkaniec Orzesza nie oddaje odpadów do PSZOK osobiście, a zleca ich transport osobie trzeciej, powinien złożyć w Urzędzie Miasta oświadczenie, w którym poda adres pochodzenia odpadów, danych ich właściciela oraz osoby transportującej odpady (druk oświadczenia jak powyżej).

W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Orzeszu obowiązują następujące limity (wszystkie na nieruchomość zamieszkałą jednorodzinną lub lokal mieszkalny):

  • odpady stanowiące części roślin (trawa, gałęzie, liście) przyjmowane są w limitowanej ilości, tj. 10 worków o pojemności 120 l lub 1,2 m3 miesięcznie;
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe -  w ilości do 1 m3 na rok;
  • okna i drzwi z remontów budynków mieszkalnych -  w ilości do 10 m2  na rok;
  • odpady budowlane i rozbiórkowe, szyby okienne, gruz stanowiący odpad komunalny, styropian z ociepleń budynków -  łączny limit w ilości do 1 m3  łącznie na rok. Z zastrzeżeniem, iż dostarczając te odpady do PSZOK nie można ich ze sobą mieszać.

Trzeba pamiętać o okazaniu karty uprawniającej do korzystania z PSZOK.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również