Wiadomości z Orzesza

Uwaga! Oszuści działają!

  • Dodano: 2018-02-09 07:45, aktualizacja: 2018-02-08 15:55

Oszuści pod legendą "na Policjanta" wciąż próbują oszukiwać starszych mieszkańców naszego powiatu. W ostatnim czasie mikołowscy policjanci odnotowali kilka przypadków, gdy do mieszkania zapukały dwie kobiety podające się za policjantki, a następnie dokonały "przeszukania" mieszkania. Dlatego apelujemy do Państwa o wzmożoną czujność, a w razie jakichkolwiek wątpliwości o poinformowanie Policji, korzystając z numeru alarmowego 997 lub 112. Nie obawiajmy się, że alarm może okazać się fałszywy.

Oszuści "na policjanta" wciąż próbują oszukiwać starszych mieszkańców naszego powiatu. W ostatnim czasie mikołowscy policjanci otrzymali sygnały o przypadkach, gdzie dwie, podające się za policjantki, kobiety zjawiły się w mieszkaniu seniorów, gdzie miały dokonać przeszukania. Taki przypadek miał miejsce w dniu 06 lutego 2018 roku, gdzie do mieszkania 76 letniego mieszkańca Mikołowa zapukały dwie kobiety, podające się za policjanki. Kobiety te dokonały w miejscu zamieszkania starszego mężczyzny "przeszukania", informując seniora, iż rzekomo jest w posiadaniu  przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Ponadto kobiety próbowały uzyskać od pokrzywdzonego informację czy w miejscu zamieszkania posiada jakieś pieniądze i biżuterię. W tym przypadku jednak starszy pan nie poniósł żadnych strat materialnych.

Dlatego zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, gdy do drzwi zapuka osoba podająca się za funkcjonariusza Policji, a pojawią się jakiekolwiek wątpliwości co do jego prawdziwości.  Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.

Prosimy o zachowanie ostrożności. Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu,czy też o posiadanej przez nas biżuterii. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformujmy Policję

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.