Wiadomości z Orzesza

VII Orzeski Bieg Uliczny

  • Dodano: 2018-09-19 08:15, aktualizacja: 2018-09-19 08:37

W niedzielę 30 września ulice naszego miasta staną się na krótki czas, miejscem zmagań najlepszych biegaczy z okolic Orzesza jak i całej Polski. Tego dnia wystartuje już po raz siódmy Uliczny Bieg Orzeski, który organizuje pochodząca z naszej miejscowości Fundacja - Aktywni.

W tym roku organizator przewiduje, iż na starcie biegu może pojawić się nawet 400 zawodników co będzie kolejnym rekordem frekwencji.

Zawody odbywają się na kilku dystansach, najpierw wystartują dzieci i młodzież w poszczególnych kategoriach wiekowych. Start dzieci i młodzieży jest całkowicie darmowy.

Następnie wystartuje bieg główny na dystansie 10km, z 5km trasą zmierzą się natomiast uczestnicy Biegu po Zdrowie, Spaceru Nordic Walking oraz zawodnicy na wózkach.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkową koszulkę, unikatowy medal oraz bon na posiłek.
Dodatkowo dzięki wsparciu Salonu Optycznego Doktor Marchewka z Rybnika, w dniu imprezy, każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnych komputerowych badań ostrości wzroku.

Dyrektor zawodów Tomasz Mrowiec serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków biegania
z Orzesza i okolic do spróbowania swoich sił na jednym z trzech dystansów, zaś tych którzy nie są jeszcze przekonani do gorącego dopingu wszystkich zawodników na trasie biegu – pokażmy, iż Orzesze sportem stoi.

Impreza współfinansowana jest przez Urząd Miasta Orzesze, zaś honorowy patronat objął Burmistrz Miasta Orzesze oraz Starosta Powiatu Mikołowskiego.

Wszelkie informacje jak i możliwość zapisów na bieg znaleźć można na stronie www.biegorzeski.pl.


Informacja dla mieszkańców:

Dnia 30.09.2018r. (tj niedziela) w godzinach od 14:45 – 16:20 wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym polegające na całkowitym wyłączeniu z ruchu ulic: Świętego Wawrzyńca, Bukowina, Partyzantów, Tadeusza Kościuszki, Staszica, Plebiscytowa, Stanisława Konarskiego, Adama Mickiewicza.Patronem medialnym wydarzenia jest portal Orzesze.com.pl.
Patronat portalu Orzesze.com.pl

VII Orzeski Bieg Uliczny

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.