Wiadomości z Orzesza

Konkurs Lady D. - Dama z Niepełnosprawnością

  • Dodano: 2018-09-17 11:30

Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Plura zaprasza na 16 edycje konkursu Lady D. - Dama z Niepełnosprawnością.

Ideą konkursu jest promowanie niezwykłych kobiet, które mimo zmagania się z niepełnosprawnością osiągają życiowe sukcesy, realizują pasje, są inspiracją, oparciem i wzorem dla innych. Organizowany od 2002 roku konkurs skierowany jest do organizacji i osób z województwa śląskiego, działających na rzecz aktywnego życia kobiet z niepełnosprawnościami.

Tegoroczna edycja ma wyłonić laureatki w każdym powiecie województwa śląskiego. Wyróżnione Panie zostaną uhonorowane tytułem (np. Lady D. Miasta Katowice), pamiątkowym dyplomem i nagrodą rzeczową, wręczoną podczas uroczystej Gali Lady D 2018, zaplanowanej na początek grudnia, w ramach obchodu Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Spośród laureatek powiatowych zostaną wyłonione następnie Lady D. Województwa Śląskiego w takich kategoriach jak: kultura i sztuka, sport, zaangażowanie społeczne, kariera zawodowa i dobry start.
Zgłoszenia można dokonać przy pomocy formularza, który jest do pobrania na stronie www.plura.pl i przesyłając je na adres e-mail: marek.plura-office@ep.europa.eu bądź na adres pocztowy biura w Katowicach tj. ul. Ceglana 4a, 40-514 Katowice.

Pierwsza edycja konkursu Lady D. odbyła się w 2002 roku. Od tego czasu finały Lady D. odbywały się już m.in. w Katowicach, Sejmie RP i Parlamencie Europejskim w Brukseli. Od 2011 roku Konkurs nosi imię Ś.P. Krystyny Bochenek, wicemarszałek Senatu RP, wielkiej orędowniczki konkursu, która zginęła tragicznie w katastrofie smoleńskiej.

Konkurs Lady D. - Dama z Niepełnosprawnością

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również