Wiadomości z Orzesza

W Orzeszu odbył się protest przeciwko budowie kolei dużych prędkości do CPK

  • Dodano: 2022-08-23 07:15, aktualizacja: 2022-08-23 07:26

Kolejny protest przeciwko budowie kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego odbył się w czwartek  na przejściu dla pieszych na DK 81 w Orzeszu Woszczycach.

W trakcie demonstracji zbierano podpisy pod listem do prezydenta Andrzeja Dudy

W czwartek od godz. 17 do 18 kierowcy podróżujący „wiślanką” musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Uczestniczący w akcji przechodzili przez przejście dla pieszych na DK81 w Orzeszu Woszczycach, co pewien czas przepuszczając samochody. Mieszkańcy Orzesza, Mikołowa, Wyr, Czerwionki-leszczyn, Bełku, Świerklan i innych miejscowości mieli ze sobą tablice i transparenty.

Uważam, że trzeba robić wszystko, by ewentualne powstanie Centralnego Portu Komunikacyjnego i związanych z nim inwestycji odbyło się z poszanowaniem naszych zasad. Mamy koncepcję wypracowaną wspólnie z jednostkami samorządu terytorialnego powiatu mikołowskiego, która zakłada modyfikację wariantu zielonego. Można nieco zmienić jego bieg i poprowadzić tak, że nie trzeba będzie wyburzać żadnego domu pod budowę kolei dużych prędkości do CPK – mówi Mirosław Blaski, Burmistrz Orzesza, który wziął udział w proteście.

W trakcie demonstracji  zbierano podpisy pod listem do prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorzy akcji i jego uczestnicy mieli nadzieję, że zawetuje on ustawę o usprawnieniu procesu inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Wystosowaliśmy list do prezydenta. Nie jesteśmy przeciwko rozwojowi kraju. Natomiast to co działo się w przypadku ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego CPK działo się w ogromnym chaosie. Prosimy prezydenta, aby przejrzał się ustawie i przeanalizował ją, ponieważ zawarte w niej zapisy są krzywdzące dla obywateli. Chcemy prosić o veto albo chociaż o dokładnie sprawdzenie ustawy – mówili organizatorzy protestu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również