Wiadomości z Orzesza

W powiecie mikołowskim ruszyła akcja "Mamo! Tato! Tutaj jestem!"

  • Dodano: 2021-08-24 08:30, aktualizacja: 2021-08-24 08:53

Nowa kampania śląskiej prewencji poświęcona bezpieczeństwu najmłodszych dzieci właśnie wkracza w powiat mikołowski. Po raz pierwszy została zaprezentowana podczas obchodów 120-lecia Szpitala świętego Józefa w Mikołowie. Policjanci miejscowej jednostki Policji zachęcali rodziców do zapoznania się z jej założeniami, a będące z nimi pociechy do bycia widocznymi, a co za tym idzie - bezpiecznymi.

Kampania informacyjno-profilaktyczna Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach "Mamo! Tato! TUTAJ jestem" ruszyła w pierwszym tygodniu sierpnia. Jej celem jest przestrzegać i chronić najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa przed zaginięciami.

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie: profilaktyk mł.asp. Artur Ceran oraz dzielnicowy st.asp. Piotr Haśnik wykorzystali zaproszenie na obchody 120-lecia miejscowego szpitala, gdzie mieli okazję rozmawiać z rodzicami oraz ich dziećmi na temat zagrożeń związanych z zaginięciami. Policjanci zwracali uwagę na fakt, że zatłoczone lokalizacje takie jak place zabaw, wesołe miasteczka, imprezy masowe, dworce kolejowe i autobusowe czy duże centra handlowe to miejsca, gdzie dzieci, poza zagubieniem, mogą być narażone na wiele innych zagrożeń. W takim otoczeniu łatwiej o anonimowość, która sprzyja zagrożeniom związanym z kontaktem dziecka z obcymi osobami mającymi złe intencje. Brak uwagi ze strony rodzica w połączeniu z dziecięcą naiwnością, mogą zostać wykorzystane przez takie osoby, które będą chciały np. „poczęstować dziecko smakołykami”, „pokazać ładnego pieska”, „zaprosić na wycieczkę fajnym samochodem” itd.

Policjanci rozdawali odblaskowe akcesoria

W ramach kampanii mundurowi rozdawali dzieciom odblaskowe czapeczki  oraz opaski z miejscem na numer telefonu, które w sytuacji zagrożenia mogą szybko pomóc w odnalezieniu rodzica. Przy okazji profilaktycznego przesłania policjanci zaprezentowali wykorzystywany na co dzień sprzęt służbowy. Dla maluchów największą atrakcją była, jak zawsze, maskotka mikołowskiej Policji - sierżant Hektor.

W uroczystościach wziął udział Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mikołowie, nadkom. Andrzej Rudolf.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.