Wiadomości z Orzesza

Weekend z nietrzeźwymi kierowcami

  • Dodano: 2023-10-23 10:00


Statystyka kierujących pod wpływem alkoholu zwiększyła się wraz z minionym weekendem.

Tym razem wyeliminowany z ruchu został mieszkaniec Mikołowa oraz Orzesza. Mężczyźni mieli kolejno 2,3 oraz 2,1 promila.

Liczba nietrzeźwych kierujących ciągle wzrasta.

Brak odpowiedzialności za siebie i innych uczestników ruchu, brak wyobraźni, nieszanowanie i bagatelizowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa to niepokojąca tendencja u wielu osób, które mimo wszystko decydują się wsiąść za kierownicę samochodu. W miniony weekend policjanci mikołowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, których badania stanu trzeźwości dały wynik pozytywny.

W sobotę 21 października około godziny 23.30 w ścisłym centrum miasta w ręce miejscowego patrolu wpadł 40-letni mikołowianin. Mężczyzna najpierw wymusił pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniu, a później jechał tzw. wężykiem. Alkomat wykazał, iż mieszkaniec Mikołowa miał w organizmie ponad 2,3 promila. W dodatku okazało się, że 40-latek ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Z kolei w niedzielę 22 października o godzinie 13.50 w Orzeszu na ulicy Stuska do kontroli drogowej został zatrzymany 57-letni kierowca renault. Badanie alkomatem wykazało 2,1 promila alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni staną przed sądem. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Weekend z nietrzeźwymi kierowcami

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również