Wiadomości z Orzesza

[AKTUALIZACJA] Piesza na chodniku potrącona przez osobówkę w Orzeszu!

  • Dodano: 2023-10-23 09:30

Policjanci mikołowskiej komendy wyjaśniają okoliczności groźnej kolizji, do jakiej doszło w niedzielny wieczór w Orzeszu na ulicy Mikołowskiej niedaleko krajowej "wiślanki".

Kierująca osobowym oplem na łuku drogi wjechała wprost na chodnik i potrąciła idącą tamtędy pieszą.

Mundurowi apelują o koncentrację i ostrożność!

W niedzielę (22 października) około godziny 19.15 dyżurny mikołowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kobiety w Orzeszu na ulicy Mikołowskiej. Ustalenia skierowanych na miejsce policjantów drogówki wskazują, że kierująca Oplem Astra 44-latka jadąc od centrum Orzesza w kierunku DK 81, będąc na łuku drogi, utraciła panowanie nad pojazdem i wjechała na chodnik, którym szła 49-letnia orzeszanka. Obie kobiety trafiły do szpitala. Po przeprowadzonych badaniach opuściły placówkę medyczną. Kierująca samochodem była trzeźwa. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Referat ds. Wykroczeń Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności, koncentrację oraz dostosowanie jazdy do obowiązujących limitów prędkości i warunków drogowych! Zmrok, śliska nawierzchnia czy nawet światła jadących z przeciwnej strony samochodów, wpływają na widoczność, a tym samym na komfort jazdy. Wczorajsza kolizja mogła zakończyć się zupełnie inaczej! Kierowco - pamiętaj, że na drodze bierzesz odpowiedzialność nie tylko za siebie!

Komentarze (2)    dodaj »

  • ano

    Prowadząca pojazd kobieta nie była trzeźwa. Zażyła tabletki nasenne i zasnęła przed kierownicą!!!!! Jeśli Państwo piszecie artykuł to przynajmniej nie pomijajcie ważnych szczegółów

  • Anonimowy

    2 osoby pojechały do szpitala, kierujący pojazdem i pieszą idącą po chodniku, na szczęście mężczyźnie idącemu razem z kobietą po chodniku nic się nie stało.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również