Wiadomości z Orzesza

"Wiślanką" na samych felgach

  • Dodano: 2020-11-10 06:30, aktualizacja: 2020-11-09 21:37

Po krajowej "wiślance" poruszał się osobowy peugeot, który zamiast opon miał same felgi. Jak się okazało, kierującemu taki stan rzeczy zupełnie nie przeszkadzał.

Z niecodziennym widokiem zetknęli się policjanci z mikołowskiej drogówki. 2 dni temu około godziny 02:40, podczas kontroli prędkości na DK 81 w Mikołowie zauważyli osobowego peugeota, który poruszał się na trzech felgach.

Kierujący jak gdyby nigdy nic spokojnie minął policyjny radiowóz

Mundurowi natychmiast za nim ruszyli. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec Będzina. Mężczyzna nie widział żądnego problemu w stanie technicznym samochodu, a brak opon nie był dla niego przeszkodą, by kontynuować podróż.

W trakcie kontroli drogowej na jaw wyszedł powód jego beztroskiego podejścia do sprawy. Okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych dało informację, że 28-latek w sierpniu br. stracił prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Teraz mieszkaniec Będzina odpowie przed sądem za jazdę bez uprawnień oraz w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci regularnie apelują do kierowców, by nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu 

Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie! Apel kierują również do świadków niebezpiecznych sytuacji: od tego, czy zareagujesz, może zależeć czyjeś życie. Nigdy nie przymykaj oka na niebezpieczne sytuacje na drodze!

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.