Wiadomości z Orzesza

Na liczniku 102 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy

  • Dodano: 2020-11-09 07:00, aktualizacja: 2020-11-08 19:50

Policjanci z mikołowskiej grupy SPEED zatrzymali kolejnego kierowcę, którego "ciężka noga" pozbawiła prawa jazdy.

23-letni mieszkaniec Szczejkowic (powiat rybnicki) do policyjnej kontroli został zatrzymany w Orzeszu na ulicy Mikołowskiej w minioną środę, 4 listopada.

Kierujący fordem transitem w pewnym momencie osiągnął prędkość 102 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h

Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niego mandatem w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Ponadto, stracił swój dokument prawa jazdy. Przypominamy, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczy dopuszczalną w tym miejscu prędkość o więcej niż 50km/h, straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 6 miesięcy, jeśli w dalszym ciągu będzie kierował pojazdem. Jeśli w przedłużonym okresie kierowca ponownie siądzie za kierownicą, wówczas starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Od początku roku do 6 listopada na drogach powiatu mikołowskiego policjanci drogówki zatrzymali 45 dokumentów prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

W analogicznym czasie roku 2019 zatrzymano 22 takie dokumenty. Tendencja wzrostowa nie jest zatem pomyślna dla kierowców i stawia ich raczej w złym świetle. A nadmierna prędkość i jej niedostosowanie do warunków drogowych to najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków drogowych, która pozostaje niezmienna od lat.

Należy zaznaczyć, że ten główny grzech kierowców jest niebezpieczny nie tylko dla kierujących i ich pasażerów ale również dla pieszych.

W przypadku potrąceń, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka

Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach.

Pamiętajmy, że wraz ze wzrostem prędkości zmniejsza się czas potrzebny na obserwację drogi (włącznie z jej poboczami i chodnikami) i tym samym na reakcję obronną.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również