Wiadomości z Orzesza

Wstrzymanie ruchu pociągów na trasie Katowice-Orzesze

  • Dodano: 2022-08-22 09:45

W poniedziałek (22 sierpnia)  wstrzymany został ruch pociągów aglomeracyjnych z Katowic m.in. do Rybnika i Raciborza na odcinku Katowice-Orzesze. Powodem jest przebudowa wiaduktu w Mikołowie. Utrudnienia potrwają do 31 sierpnia.

W poniedziałek ( 22 sierpnia)  wstrzymany został ruch pociągów aglomeracyjnych z Katowic m.in. do Rybnika i Raciborza na odcinku Katowice-Orzesze. Powodem jest  przebudowa wiaduktu w Mikołowie. Utrudnienia potrwają do 31 sierpnia.

Jak podają  PKP Polskie Linie Kolejowe, wchodząca w kluczowy etap przebudowa wiaduktu kolejowego w Mikołowie, przy ul. Konstantego Prusa, dostosuje jego konstrukcję do jazdy cięższych składów, a dzięki poszerzeniu drogi pod wiaduktem poprawi się komunikacja drogowa w centrum miasta. - Stary obiekt został rozebrany. Pociągi kursowały po tymczasowej konstrukcji, co pozwoliło na utrzymanie ruchu kolejowego przez stację Mikołów. W tym czasie wybudowano przyczółki i zamontowano nowe konstrukcje w formie łuku – informuje Katarzyna Głowacka z PKP PLK.

Kolejnym etapem będzie nasuwanie obiektu i ułożenie trzech torów na wiadukcie. Zamontowana zostanie sieć trakcyjna.

W związku z pracami w Mikołowie,  w dniach 22-31.08.2022 podróżni będą korzystali z zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Katowice – Orzesze i Orzesze Miasto. Pociągi pojadą zmienioną trasą przez Tychy, Wyry i Łaziska Średnie. Informacje o zmianach w komunikacji można znaleźć w Portalu Pasażera (www.portalpasazera.pl)

Poniżej podajemy Rozkład jazdy autobusowej komunikacji zastępczej z Orzesza do Katowic i z Orzesza do Rybnika.

Wstrzymanie ruchu pociągów na trasie Katowice-Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również