Wiadomości z Orzesza

XXIII Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych już za nami

  • Dodano: 2023-09-30 07:15, aktualizacja: 2023-09-30 07:34

Zespół Szkół Specjalnych nr 2 w Orzeszu-Mościskach, wraz z drużyną patronacką ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Orzesza-Mościsk, zdobył pierwsze miejsce i sięgnął po Puchar Starosty Mikołowskiego podczas środowej XXIII Powiatowej Spartakiady Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się w hali sportowej MOSiR w Mikołowie, a dzień wcześniej miały miejsce zawody w kręglu w Łaziskach Górnych.

Zwycięstwo Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Orzeszu-Mościskach

Pozostałe miejsca przypadły podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej w Borowej Wsi, wspieranym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Orzeszu-Zawadach, oraz uczniom Czwórki w Orzeszu-Jaśkowicach, a także mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu, którzy byli wspierani przez Szkołę Podstawową nr 7 w Orzeszu-Gardawicach.

Tegoroczna Spartakiada odbyła się pod hasłem "Kocham Polskę," a poszczególne konkurencje były związane z tym mottem. Po prezentacji drużyn i oficjalnym otwarciu imprezy przez Starostę Mirosława Dużego, rozpoczęły się zawody, takie jak "Podróż przez Polskę," podczas której uczestnicy podróżowali po kraju na nartach lub żaglowali żaglówką. Kolejne wyzwanie, nazwane "Gniazdo Orła Białego," polegało na celnych rzutach do gniazd oznaczonych odpowiednim kolorem. Trzecia konkurencja, pod patronatem KPP Mikołów, nosiła nazwę "Idziemy na wybory."

Ostatnim zadaniem było podróżowanie do polskich stolic. Uczestnicy odwiedzili deszczowe Gniezno, karmili smoka na Wawelu oraz dzierżyli miecz i tarczę jak warszawska Syrenka.

Podczas wydarzenia na boisku szkolnym wypuszczono 160 gołębi pocztowych, a specjalnym gościem imprezy był Grzegorz Poloczek.

Ponadto każdy uczestnik otrzymał medal i dyplom, a drużyny oraz ich kibice zdobyli nagrody rzeczowe. Nagrody te wręczyli Starosta Mirosław Duży, Grażyna Nazar, członkini Zarządu Powiatu, oraz Jadwiga Krajewska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Orzeszu.

XXIII Powiatowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych już za nami


Źródło: Starostwo Powiatowe w Mikołowie / Redakcja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również