Wiadomości z Orzesza

Zakończenie roku szkolnego w SP nr 5. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Orzesza

  • Dodano: 2023-06-26 07:30, aktualizacja: 2023-06-26 07:43

Były podziękowania dla nauczycieli, rodziców, uczniów i zaproszonych gości. Na scenie wręczone zostały świadectwa z wyróżnieniem.

W SP nr 5 zakończył się rok szkolny

Ósmoklasiści przygotowali piękny program artystyczny i pożegnali szkołę oraz nauczycieli. Agnieszka Malcher, dyrektor SP nr 5 z dumą mówiła o sukcesach uczniów, a tym którzy opuszczali mury szkoły życzyła powodzenia. Wszystkim życzyła wspaniałych wakacji.

- W życiu szkoły każdy rok jest ważny i niepowtarzalny. To czas wytężonej nauki i pracy, czas małych i dużych sukcesów, czas podejmowania nowych wyzwań, realizowania planów i marzeń. Wraz z końcem roku szkolnego Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom Szkół i Oświaty dziękuję za trud włożony w rozwój i nauczanie dzieci oraz młodzieży. Przekazując młodemu pokoleniu wiedzę rozbudzacie w nim pasje i zdolność samodzielnego myślenia. Rodzicom i Opiekunom dziękuję za współpracę ze szkołą. Jestem przekonany, że osiągnięcia Państwa dzieci stanowić będą powód do dumy. Uczniom gratuluję wyników w nauce oraz wielu sukcesów. Wiem, że pracowaliście z całych sił, by zdobywać wiedzę. Wszystkim sześciolatkom, które kończą swoją przygodę z przedszkolem, życzę samych dobrych chwil w szkole. Życzę Wszystkim udanych i spokojnych wakacji. Odpoczywajcie bezpiecznie, nabierajcie sił do dalszej nauki i pracy. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym! – mówił Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza.

Jubileusz orzeskiego stowarzyszenia

W tym roku Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji „Dorośli-Dzieciom” działające przy Szkole Podstawowej nr 5 w Orzeszu obchodzi Swoje 20-lecie istnienia. Podczas uroczystości świętowano ten jubileusz. Stowarzyszenie powstało 2003 roku jako Stowarzyszenie na Rzecz Budowy sali Gimnastycznej, a w 2007 roku poszerzyło działalność o inne inicjatywy edukacyjne. W 2011 roku, dzięki wieloletnim staraniom przy szkole w Zazdrości została wybudowana sala gimnastyczna wraz z łącznikiem. Inwestorem był Urząd Miasta Orzesze. Oficjalne otwarcie nastąpiło 18 lutego 2011 roku.

Stowarzyszenie uczestniczyło w licznych akcjach i projektach, które promowały rozwój fizyczny i aktywny styl życia wśród dzieci. Jego członkowie są inicjatorami wielu imprez środowiskowych, z których największe uznanie zyskały rajd rowerowy (w tym roku odbyła się 8 edycja) oraz RINO (Rodzinna Impreza Na Orientację) edycja wiosenna jak i zimowa.

Zakończenie roku szkolnego w SP nr 5. W wydarzeniu wziął udział Burmistrz Orzesza / fot. UM Orzesze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również