Wiadomości z Orzesza

Zignorował czerwone światło i spowodował wypadek!

  • Dodano: 2022-10-17 14:15

W miniony weekend na jednym z głównych skrzyżowań w Mikołowie doszło do wypadku. Kierujący audi zlekceważył czerwone światło i uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena, którego kierowca doznał urazu kręgosłupa.

Do zdarzenia doszło w sobotę 15 października około godziny 20.50 w Mikołowie na skrzyżowaniu ulicy Gliwickiej i Narcyzów, tuż przy sklepie budowlanym. Ustalenia policjantów drogówki wskazują, że kierujący audi mieszkaniec Tychów, jadąc w kierunku centrum miasta, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i z dużą siłą uderzył w prawidłowo jadącego volkswagena, którym podróżował 29-letni orzeszanin. Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie stwierdzono obrażenia kręgosłupa. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej jest jedną z przyczyn powstawania groźnych sytuacji na drodze. Policjanci apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności i obserwowania drogi  podczas zbliżania się do skrzyżowań. Niestety, nadal zdarzają się sytuacje, gdzie kierujący ignorują zasady i wjeżdżają na nie na czerwonym świetle. To niewątpliwie jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych. Nieważne, czy to zagapienie czy brawura, przejazd na czerwonym świetle może doprowadzić do tragicznych w skutkach konsekwencji! - czytamy na stronie KPP.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również