Wiadomości z Orzesza

"Zrób dla Ziemi coś dobrego". Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

  • Dodano: 2022-11-09 06:15, aktualizacja: 2022-11-08 18:39

Urząd Miasta zaprasza uczniów orzeskich szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym, którego celem jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej funkcjonowania punktów selektywnej zbiórki odpadów, ich  segregacji  i recyklingu.

Do kogo skierowany jest konkurs?

Konkurs plastyczny jest adresowany do uczniów klas I-III i polega na wykonaniu plakatu w formie A4 lub A3 promującego segregację odpadów i korzystanie z PSZOK. Konkurs fotograficzny przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII. Zadaniem uczestnika jest zrobienie zdjęcia pokazującego ponowne wykorzystanie odpadów lub proekologiczne działanie mieszkańców Orzesza. Szczegóły konkursów znajdują się na plakacie.

Prace plastyczne należy składać osobiście w Urzędzie Miasta Orzesze, pokój numer 11 lub wysłać pocztą na adres Urząd Miasta Orzesze, ul. Św. Wawrzyńca 21, 43-180 Orzesze, z dopiskiem „Zrób dla Ziemi coś dobrego”, pokój nr 11. Prace fotograficzne należy przesyłać drogą mailową na adres: gok@orzesze.pl.

Termin nadsyłania prac upływa 15 listopada 2022 roku. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami zamieszczonymi na plakacie oraz z Regulaminem Konkursu (kliknij link).

Uwaga! Prace w każdej kategorii należy dostarczać bądź nadsyłać razem z wydrukowanym w kolorze, wypełnionym i podpisanym formularzem zgłoszeniowym (załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz  zgodą wydrukowaną w kolorze (załącznik nr 2 do Regulaminu). Prace bez formularzy i zgód, a także te złożone po terminie, nie będą brały udziały w konkursie.

Konkurs stanowi część kampanii edukacyjnej skierowanej do mieszkańców Orzesza, zwiększającej świadomość w zakresie segregacji odpadów i promowania proekologicznych postaw i zachowań, realizowanej w ramach projektu „Zagospodarowanie terenu wraz z ogrodzeniem, utwardzeniem, wykonanie przyłączy: wodno-kanalizacyjnego i energetycznego na projektowanym obiekcie PSZOK.” Projekt realizowanych jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 – Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego”.

"Zrób dla Ziemi coś dobrego". Konkurs dla uczniów szkół podstawowych / fot. UM Orzesze

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również