Wiadomości z Orzesza

Coraz częściej korzystamy z porównywarek ubezpieczeń. Sprawdź dlaczego

  • Dodano: 2019-04-24 16:00

Pamiętasz czasy, gdy w siedzibach towarzystw ubezpieczeniowych stały kilometrowe kolejki, a agenci terenowi mieli pełne ręce roboty? Dziś, w dobie internetu, sytuacje te wydają się zamierzchłą przeszłością. W końcu po co wychodzić z domu, skoro wszystko można załatwić przez internet? Sprawdź, dlaczego kupowanie ubezpieczenia online jest tak popularne!

Kalkulator online znajdziesz dziś na stronie niemalże każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Istnieją również specjalne strony zwane porównywarkami, w których możesz zestawić ze sobą oferty różnych towarzystw, aby sprawdzić, czym się różnią i która jest dla Ciebie korzystniejsza. O tym, co jeszcze warto wiedzieć o tych drugich, przeczytasz również tutaj: Co zyskujesz, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń?

Łatwy dostęp do ofert od różnych ubezpieczycieli

Porównanie ofert ubezpieczeniowych wcale nie musi wymagać jeżdżenia po siedzibach każdego towarzystwa z osobna. W końcu dziś mamy internet, a wraz z nim dostęp do nieograniczonej liczby informacji. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, sprawdzisz wszystko w zaledwie kilka minut. Po wpisaniu danych Twoich i samochodu, wyskoczą Ci oferty, których kryteria spełniasz. Przyjrzyj się im, przeanalizuj koszt ich zakupu oraz zakres obowiązywania, a wybranie tej najlepszej z pewnością nie przysporzy Ci najmniejszych trudności.

Oszczędność czasu

Dojazd do stacjonarnego biura agenta ubezpieczeniowego i czekanie w kolejce mogą zająć trochę czasu  -szczególnie, jeśli jedziesz tam w godzinach pracy, a po drodze napotkasz na korki. A przecież wykupienie ubezpieczenia nie musi zajmować tyle czasu. Jeśli zrobisz to online, przyspieszysz cały proces, zyskując więcej czasu dla siebie. Jak to zrobić?

Zacznij od wyszukania ofert w kalkulatorze internetowym, porównania ich i wybrania najlepszego dla siebie. Teraz od polisy dzieli Cię tylko kilka kliknięć - podaj swoje dane, opłać składkę online i ciesz się ubezpieczeniem oraz zaoszczędzonym czasem!

Brak kolejek

Tłumy ludzi, ścisk, hałas i kłótnie o to, kto stoi za kim. Kolejki to zdecydowanie nic przyjemnego. Nie ma więc co się dziwić, że starasz się ich unikać. Jeśli przyjście o „mało popularnej” godzinie nie wchodzi w grę, nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzenie oferty samodzielnie - w internetowej porównywarce ubezpieczeń.

W końcu tego typu narzędzia działają podobnie jak te, którymi posługują się multiagenci. Wystarczy tylko, że podasz swoje dokładne dane osobowe oraz kluczowe informacje dotyczące samego pojazdu, a otrzymasz szereg propozycji od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, z których możesz skorzystać - wraz z podanymi cenami i zakresami obowiązywania. Możesz więc łatwo porównać je ze sobą, aby znaleźć tę, która opłaca Ci się najbardziej. To takie proste!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.