Wiadomości z Orzesza

Coraz częściej korzystamy z porównywarek ubezpieczeń. Sprawdź dlaczego

  • Dodano: 2019-04-24 16:00

Pamiętasz czasy, gdy w siedzibach towarzystw ubezpieczeniowych stały kilometrowe kolejki, a agenci terenowi mieli pełne ręce roboty? Dziś, w dobie internetu, sytuacje te wydają się zamierzchłą przeszłością. W końcu po co wychodzić z domu, skoro wszystko można załatwić przez internet? Sprawdź, dlaczego kupowanie ubezpieczenia online jest tak popularne!

Kalkulator online znajdziesz dziś na stronie niemalże każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Istnieją również specjalne strony zwane porównywarkami, w których możesz zestawić ze sobą oferty różnych towarzystw, aby sprawdzić, czym się różnią i która jest dla Ciebie korzystniejsza. O tym, co jeszcze warto wiedzieć o tych drugich, przeczytasz również tutaj: Co zyskujesz, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń?

Łatwy dostęp do ofert od różnych ubezpieczycieli

Porównanie ofert ubezpieczeniowych wcale nie musi wymagać jeżdżenia po siedzibach każdego towarzystwa z osobna. W końcu dziś mamy internet, a wraz z nim dostęp do nieograniczonej liczby informacji. Korzystając z porównywarki ubezpieczeń, sprawdzisz wszystko w zaledwie kilka minut. Po wpisaniu danych Twoich i samochodu, wyskoczą Ci oferty, których kryteria spełniasz. Przyjrzyj się im, przeanalizuj koszt ich zakupu oraz zakres obowiązywania, a wybranie tej najlepszej z pewnością nie przysporzy Ci najmniejszych trudności.

Oszczędność czasu

Dojazd do stacjonarnego biura agenta ubezpieczeniowego i czekanie w kolejce mogą zająć trochę czasu  -szczególnie, jeśli jedziesz tam w godzinach pracy, a po drodze napotkasz na korki. A przecież wykupienie ubezpieczenia nie musi zajmować tyle czasu. Jeśli zrobisz to online, przyspieszysz cały proces, zyskując więcej czasu dla siebie. Jak to zrobić?

Zacznij od wyszukania ofert w kalkulatorze internetowym, porównania ich i wybrania najlepszego dla siebie. Teraz od polisy dzieli Cię tylko kilka kliknięć - podaj swoje dane, opłać składkę online i ciesz się ubezpieczeniem oraz zaoszczędzonym czasem!

Brak kolejek

Tłumy ludzi, ścisk, hałas i kłótnie o to, kto stoi za kim. Kolejki to zdecydowanie nic przyjemnego. Nie ma więc co się dziwić, że starasz się ich unikać. Jeśli przyjście o „mało popularnej” godzinie nie wchodzi w grę, nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzenie oferty samodzielnie - w internetowej porównywarce ubezpieczeń.

W końcu tego typu narzędzia działają podobnie jak te, którymi posługują się multiagenci. Wystarczy tylko, że podasz swoje dokładne dane osobowe oraz kluczowe informacje dotyczące samego pojazdu, a otrzymasz szereg propozycji od różnych towarzystw ubezpieczeniowych, z których możesz skorzystać - wraz z podanymi cenami i zakresami obowiązywania. Możesz więc łatwo porównać je ze sobą, aby znaleźć tę, która opłaca Ci się najbardziej. To takie proste!

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.