Wiadomości z Orzesza

Jak zachęcić niejadka do jedzenia - naczynia dla dzieci

  • Dodano: 2019-06-03 12:15

Właściwe odżywianie małych i dużych dzieci spędza sen z powiek niejednego rodzica. Albo jedzą zbyt mało, albo też za dużo, ale nie koniecznie zdrowo.

Być może nie chcą wybierać przygotowywanych przez rodziców posiłków, decydując się tylko na niezdrowe przekąski. Po spożywaniu posiłku jego miejsce, jak i samo dziecko zwykle całe jest w kawałkach jedzenia. Jak pomóc dzieciom w dokonywaniu właściwych wyborów i wdrażaniu elementów zdrowego odżywania już od najmłodszych lat? Jak rodzice mogą sobie pomóc w utrzymaniu czystości dzieci podczas jedzenia? Z pewnością w tych zadaniach sprawdzą się odpowiednio dobrane naczynia dla dzieci - ciekawe propozycje znaleźć można na stronie https://www.tu-mamo.pl/55-posilki.

Wygodne i funkcjonalne śliniaki

Spożywanie posiłków przez niemowlęta i małe dzieci rzadko bywa procesem łatwym i czystym, jak widzimy w licznych reklamach. Roześmiany czyściutki bobas otwierający ładnie buzię i opróżniający miseczkę z daniem do dna - to marzenie wielu rodziców, raczej nierealne do zrealizowania. Nauka samodzielnego jedzenia jest długa i z pewnością obfitująca w liczne zabrudzenia, plamy i czas spędzony na czyszczeniu podłogi. Pomóc w tym procesie z pewnością mogą kolorowe, miękkie silikonowe śliniaki. To świetna alternatywa dla klasycznych materiałowych czy ceratowych akcesoriów. Bardzo łatwo się je czyści, nie wymagają prania i można stosować nawet od czwartego miesiąca życia. Kieszonka na nietrafiające do buzi kęsy pomaga w zachowaniu lepszej czystości.

Naczynia i sztućce idealne dla małych rączek

Obok silikonowych śliniaków świetnie w żywieniu małych dzieci sprawdzają się naczynia wykonane z tego tworzywa. Estetyczne i lekko elastyczne miseczki, talerzyki z przegródkami oraz pokrywkami przydatne są nie tylko przy podawaniu posiłków, ale również w ich przechowywaniu oraz transporcie. Nie tłuką się, nie odkształcają trwale, a dzięki integralnym przyssawką utrudniają zrzucenia talerza z zawartością małym łobuzom. Pierwsze sztućce dla malucha również mogą mieć istotny wpływ na jego dalsze żywienie. Warto, by były miękkie, estetyczne i zachęcające malucha do jedzenia. Kolorystycznie mogą pasować do talerzyków czy miseczek.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.