Wiadomości z Orzesza

Jak zredukować codzienne wydatki do minimum?

  • Dodano: 2017-08-26 14:30

Zakupy spożywcze, kosmetyki, ubrania, dodatki do domu... -z danych statystycznych wynika, iż bardzo często nasze zakupy nie są do końca przemyślane. Zazwyczaj kierujemy się emocjami, które finalnie biorą górę. Kończy się tak, że większość zakupionych przedmiotów wcale nam nie jest potrzebna. Na koniec miesiąca nasz portfel świeci pustkami, a my nie wiemy jak to się stało. Ekspert BOSS pożyczki- Ewelina Nadworna, Prezes Zarządu BOSS pożyczka – przedstawi kluczowe zasady, którymi należy się kierować w celu obniżenia codziennych wydatków.

Czy zdarzają ci się takie sytuacje, w których kupujesz dużo ciuchów z nadzieją, że kiedyś je może założysz? A może często kupujesz bardzo drogie kosmetyki, które wcale nie są lepsze od tych tańszych? Kupujesz zbyt dużo warzyw i owoców, które po dwóch dniach najadą się do wyrzucenia? Kupując w jednym czasie bardzo dużo rzeczy i produktów na pewno oszczędzasz sporo czasu, ale na pewno nie pieniędzy! Warto jest się zastanowić nad sposobem planowania swoich wydatków-komentuje ekspert BOSS pożyczki, Ewelina Nadworna. Poniższe vademecum pomaże ci w oszczędzaniu. Trzymając się poniższych zasad twój portfel już nigdy na koniec miesiąca nie będzie pusty! A więc do dzieła!

LISTA ZAKUPÓW

Przygotowana wcześniej w domu lista zakupów uchroni cię od kuszących promocji czy wyprzedaży. Miej na uwadze, że często zdarza się tak, iż promocja „dwie w cenie jednej” wcale nie ma z nią nic wspólnego – komentuje ekspert, Ewelina Nadworna. Sprzedawcy często zawyżają ceny po to, aby za chwilkę troszkę je obniżyć. Takie podejście nie jest dobre - dodaje. Zazwyczaj oszczędzamy trochę pieniędzy, ale tylko na chwilę, bo oferowane w promocji produkty mają krótki termin przydatności. Z obserwacji można wnioskować, że bardzo dużo Polaków wyrzuca codziennie spore ilości produktów spożywczych. Zakupy często są nieprzemyślane. Kupujemy na zapas! W śmietniku najczęściej lądują produkty z krótkim terminem przydatności, takie jak warzywa, owoce, serki czy pieczywo. Jest jeden sposób, który pomoże ci uniknąć tego rodzaju sytuacji. Wystarczy być konsekwentnym w swoich działaniach. Na każde zakupy chodź z przygotowaną wcześniej listą. Ważne jest to, abyś sprawdzał datę przydatności danych produktów i przede wszystkim kupował znacznie mniej. Pamiętaj, że na jedzeniu nie musisz wcale oszczędzać. Warto jest kupować produkty dobrej jakości. Nie oznacza to jednak, że masz kupować na zapas. Kupuj mniej a częściej! Co więcej, postaraj się ograniczyć wyjścia do drogich knajp. Jedzenie na mieście to dość duży wydatek. Ograniczając tego rodzaju wyjścia możesz sporo zaoszczędzić. Jeśli już chcesz wyjść to wybieraj miejsca, gdzie w określone dni są różnego rodzaju atrakcyjne promocje. Możesz ściągnąć na telefon aplikacje, która podpowie ci gdzie aktualnie są najlepsze oferty.

MIESIĘCZNY BILET

Warto jest co miesiąc zrobić podsumowanie wydatków poniesionych na paliwo. Może się okazać, że wydajesz na nie bardzo dużo pieniędzy. Może warto jest przeznaczyć te pieniądze na coś zupełnie innego, na przykład na weekendowy wypad za miasto. Z własnego doświadczenia wiem, że miesięcznie na paliwo należy wydać około 500 złotych. Rocznie wychodzi aż 5 tysięcy złotych. Jeśli mieszkasz w mieście, gdzie komunikacja miejska jest bardzo dobre rozwinięta, to skorzystaj z tej opcji. I tak na trzymiesięczny bilet wydasz w Warszawie około 280 złotych. Zobacz ile możesz rocznie zaoszczędzić. W okresie letnim możesz jeździć do pracy rowerem lub chodzić do niej na pieszo. Wybór należy do ciebie!

MIESZKANIE-DOBRA INWESTYCJA

Rozważ kupno mieszkania. Jest to dobra inwestycja, która kiedyś może się zwrócić. Jak dobrze wiesz posiadanie mieszkania czy domu wiąże się z dużymi wydatkami. Sporo pieniędzy wydaje się wówczas na gaz, prąd, ogrzewanie czy wodę. Pamiętaj, aby z tego rodzaju dóbr korzystać w sposób rozsądny.  Twoje podejście musi być czysto ekonomiczne! I tak, dobrym pomysłem będzie zastąpienie elektrycznego ogrzewania instalacja gazową. Koszta będą znacznie niższe. Aby zaoszczędzić na opłatach związanym z prądem, zainstaluj energooszczędne żarówki. Pamiętaj również o odłączeniu od prądu wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych, takich jak suszarka, prostownica do włosów, czajnik czy ładowarka do telefonu. Skoro ich w danym momencie nie używasz to po co mają pobierać prąd. Wówczas zaoszczędzisz miesięczni kilka groszy. Rocznie może zrobić się z tego spora suma -  chyba lepiej, żeby została ona w twojej skarbonce! Zredukuj miesięczne koszty użytkowania mieszkania do minimum!

SYSTEMATYCZNOŚĆ

Postanów sobie, że każdego miesiąca będziesz odkładał z wypłaty kilka groszy. Może być to 100 czy nawet 200 złotych. Będziesz bardziej zmotywowany, jeśli wyznaczysz sobie ściśle określony cel. Pomyśl o otwarciu konta oszczędnościowego. Dzięki temu uchronisz się przed pochopnym wydawaniem pieniędzy.

Stale kontroluj swoje codzienne wydatki. Dzięki temu twój portfel już nigdy nie będzie pusty na koniec miesiąca!

***

Więcej informacji na temat pożyczek można znaleźć na stronie:  https://bosspozyczka.pl/

BOSS pożyczka to łatwy sposób finansowania potrzeb małych i średnich przedsiębiorców, startup'ów i osób pracujących w oparciu o samozatrudnienie, nawet od pierwszego dnia prowadzenia działalności gospodarczej.

WERONIKA LECHAŃSKA

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.