Wiadomości z Orzesza

Lokaty i kredyty - produkty najczęściej wybierane przez przedsiębiorców

  • Dodano: 2016-06-25 07:15, aktualizacja: 2016-06-25 07:19

Banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, oferując coraz więcej produktów wspierających funkcjonowanie firmy. Lokaty i kredyty to produkty wybierane przez właścicieli przedsiębiorstw najczęściej.

Lokaty i kredyty to dwie opcje, które mogą się wzajemnie uzupełniać. Pierwsze rozwiązanie to możliwość pomnażania zgromadzonego kapitału, a drugie - sposób na pozyskanie środków niezbędnych do rozwoju firmy.

Jak wybrać lokatę?

Dzięki lokatom, możliwe jest pomnożenie kapitału zgromadzonego jako nadwyżka. Chociaż nie są one bardzo wysoko oprocentowane (średnia wartość wynosi 2-2,5%), wyróżniają się dużym poziomem bezpieczeństwa. Przedsiębiorca ma pewność, że po zakończeniu lokaty otrzyma wpłacone środki powiększone o wypracowane odsetki.

Licząc na wysokie zyski, warto przeanalizować najciekawsze lokaty. Pomoże w tym ranking tych produktów bankowych, który stanowi zestawienie aktualnych ofert na rynku. Opracowany przez specjalistów, daje dostęp do wielu cennych informacji, np. rodzaju lokaty, wysokości oprocentowania, maksymalnych i minimalnych kwot depozytu.

Jaki kredyt na rozwój firmy?

Chcąc rozwinąć firmę, trzeba posiadać spory kapitał. Czasami jedynym rozwiązaniem jest zaciągnięcie kredytu. O ile jednak banki dość przychylnie patrzą na przedsiębiorstwa funkcjonujące na rynku od wielu lat, tak problem z uzyskaniem wsparcia mogą mieć nowo powstałe firmy. Większość banków nie udziela kredytów przedsiębiorstwom, które działają kilka dni. Wyjątek stanowi zaledwie kilka ofert, w ramach których nowo powstała firma może liczyć nawet na 350 tys. złotych oraz dostęp do wielu udogodnień, np. premii za przelewy do ZUS (źródło: https://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus). Pieniądze pozyskane z takiego kredytu można przeznaczyć na dowolny cel, tj. związany z rozkręceniem biznesu.

W przypadku przedsiębiorców, którzy działają w branży od długiego czasu, banki proponują takie kredyty jak: obrotowy, inwestycyjny, na innowacje. Ponadto w ofercie dostępne są również kredyty dedykowane, np. dla deweloperów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.