Wiadomości z Orzesza

OC na raty? Ile drożej zapłacisz?

  • Dodano: 2016-09-26 17:00

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej stanowi stały punkt w domowym budżecie każdego właściciela pojazdu. Od składek OC nie ma ucieczki, jeśli chcesz posiadać auto i legalnie poruszać się po drogach. Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość rozłożenia opłaty OC na raty? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej stanowi stały punkt w domowym budżecie każdego właściciela pojazdu. Od składek OC nie ma ucieczki, jeśli chcesz posiadać auto i legalnie poruszać się po drogach. Zastanawiasz się, czy istnieje możliwość rozłożenia opłaty OC na raty? Ten artykuł jest dla Ciebie.

Czy można rozłożyć OC na raty

W przypadku kierowców, którzy z racji doświadczenia posiadają kilkadziesiąt procent zniżek oraz samochód niebudzący podejrzeń o wyjątkowo sportowe osiągi (a co za tym idzie, potencjalną wypadkowość), pytanie o rozkładanie ubezpieczenia na raty nie ma większego sensu. Kwota jest bowiem na tyle niska, że nie zagraża domowemu budżetowi. Nieco inaczej sprawa prezentuje się w przypadku początkujących kierowców czy posiadaczy aut z dużym silnikiem. Składka OC przekraczająca 1000 zł może okazać się poważną wyrwą w niejednym budżecie domowym i choć można się do niej przygotować, nic dziwnego, że pojawiają się pytania o ewentualne raty.

Każde z towarzystw ubezpieczeniowych działających na terenie Polski prowadzi własną politykę wobec klientów i nie ma powszechnego obowiązku oferowania spłaty ratalnej. Firmy wychodzą jednak naprzeciw klientom, dając możliwość spłaty w dwóch, a nawet czterech ratach, aczkolwiek większość z nich preferuje jednorazową opłatę, obciążając raty dodatkowymi opłatami. Przy kilku procentach jest to jeszcze niezauważalne, jednak przy wyższej prowizji nie warto się w ogóle zastanawiać na tym, z pozoru wygodniejszym, wariantem.

Oczywiście, największe zaufanie klientów wzbudzają towarzystwa, które pozostawiają wolną rękę i nie generują przeszkód tak w jednorazowej, jak i półrocznej czy kwartalnej spłacie. Okazuje się więc, że oprócz obliczenia wysokości składki poprzez kalkulator OC w rodzaju najtaniejuagenta.pl, koniecznym będzie sprawdzenie, jakie jest podejście firmy do spłat ratalnych i innych formalności.

Wybór korzystnej oferty

Możliwość ratalnej spłaty obowiązkowej składki OC wydaje się ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o wyborze ubezpieczyciela, jednak nie powinna przesłaniać pozostałych argumentów. Na dobry początek sprawdź, ile będzie kosztowało ubezpieczenie OC wg Najtaniej u Agenta. Wystarczy wypełnić krótki i nieskomplikowany formularz zawierający pytania odnoszące się zarówno do danych właściciela, jak i parametrów ubezpieczanego pojazdu. Kilka minut wystarczy, aby uzyskać odpowiedź, które towarzystwo oferuje najniższe stawki w danym przypadku.

Z taką informacją warto następnie rozpatrzyć wszystkie dodatkowe okoliczności – m.in. możliwość spłaty w ratach, łączenia ubezpieczeń w pakiety itp. Najlepiej zrobić to poprzez bezpośredni kontakt z firmą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.