Wiadomości z Orzesza

Pytanie podczas rozmowy rekrutacyjnej o sposób spędzania wolnego czasu

  • Dodano: 2019-09-04 12:45

Niektórzy rekruterzy podczas rozmowy zadają pytanie odnośnie sposobu spędzania przez nas wolnego czasu. Odpowiedź na to z pozoru błahe pytanie może mieć daleko idące konsekwencje, których skutkiem może być m.in. nie przejście do następnego etapu rekrutacji. Oto czego można dowiedzieć się z tego pytania.

Hobby i zainteresowania

Osoby w wolnym czasie oddające się pasji i swoim zainteresowaniom są o wiele bardziej cenione od tych, które najzwyczajniej w świecie nudzą się bądź nie robią nic. Co więcej, posiadanie hobby daje do zrozumienia rekruterowi oraz przyszłemu pracodawcy, iż potencjalny pracownik gotowy jest do kształcenia się i zdobywania nowych kompetencji. Ważne jednak, abyśmy opowiedzieli osobie przeprowadzającej rekrutację o prawdziwych zainteresowaniach, a nie jedynie wymyślonych na poczet rozmowy.

Życie towarzyskie

Osoba spędzająca czas wolny ze znajomymi, bliskimi bądź po prostu w towarzystwie innych ludzi może wykazywać znacznie większe kompetencje społeczne od innych kandydatów na wybrane stanowisko. Co więcej, o wiele szybciej i łatwiej zaaklimatyzuje się ona w nowej pracy i odnajdzie wspólny język z załogą. Ponadto, osoba nie wspominająca o relacjach międzyludzkich wcale może być introwertyczna, a więc nakierowana raczej na zawody realizowane w samotności bądź niewielkich zespołach.

Aktywny tryb życia

Spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny w niektórych firmach jest czymś wręcz pożądanym. Dotyczy to w szczególności branży fitness oraz wszelkich działalności oscylujących wokół zdrowia, diety i sportu. Ktoś, kto ma w przyszłości reprezentować takie przedsiębiorstwo musi spełniać odpowiednie kryteria i realizować założenia oraz idee firmy również w czasie wolnym. Przeważnie oferty pracy z tego typu firm zawierają szczegółowe informacje co do preferowanych kandydatów i ich podejścia do życia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.