Wiadomości z Orzesza

Senior też może być ubezpieczony

  • Dodano: 2017-04-21 12:45

Wielu ubezpieczycieli ogranicza możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia na życie względem wieku potencjalnego klienta. Dlatego osoby mające powyżej 55, 65 czy 70 lat mogą mieć problemy z wykupieniem dla siebie takiego produktu. Nie jest to jednak zupełnie niemożliwe.

Faktem jest, że firmy ubezpieczeniowe niechętnie ubezpieczają na życie osoby starsze, zwłaszcza w podeszłym wieku, czyli 70+. Wiąże się to z podejmowaniem przez TU większego ryzyka ubezpieczeniowego.

 

Seniorzy z wyższym ryzykiem ubezpieczeniowym

Towarzystwo ubezpieczeniowe, co bardzo prawdopodobne, będzie musiało wypłacić świadczenie z polisy wcześniej, niż gdyby podmiotem ubezpieczenia była osoba młoda, w wieku np. 25-30 lat. Stąd też wysokość składek na ubezpieczenie na życie seniora może być bardzo pokaźna. Kalkulator polis na życie na www.ubezpieczeniaonline.pl wskaże nam najbardziej atrakcyjne oferty, przy założonych parametrach ubezpieczenia, wśród których najważniejsza jest wysokość sumy gwarancyjnej.

Wiek ubezpieczanej osoby ma podstawowe znaczenie dla polisy na życie. Na przykład w towarzystwie Generali można zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie dla osób pomiędzy 50. a 75. rokiem życia, ale już niewielu ubezpieczycieli zaoferuje polisę na życie dla osób w wieku 85 lat i więcej. Takie ubezpieczenia znajdziemy np. w firmie 4 Life Direct czy specjalnym produkcie TU Europa zyciedirect.pl.

 

Na co zwrócić uwagę przy ubezpieczaniu seniorów?

Przy ubezpieczaniu seniora trzeba zwrócić szczególną uwagę na wszelkie ogólne warunki ubezpieczenia. Te niestety zwykle nie są tak korzystne, jak w przypadku ubezpieczania osób młodych. Najczęściej suma gwarancyjna w ubezpieczeniu na życie seniora jest niewielka i wynosi około kilku tysięcy złotych, podczas gdy dla osób młodszych może ona wynosić nawet kilkaset tysięcy złotych, w zależności od wysokości opłacanej składki ubezpieczeniowej.

Warto zdecydować się w przypadku osób w podeszłym wieku na bezterminowe ubezpieczenie na życie, które jest właściwie dedykowane osobom do 85. roku życia. Ubezpieczyciele oferują polisę na życie, z pełną ochroną ubezpieczeniową, a przy tym nie ma konieczności poddawania się przez klienta badaniom lekarskim. Taka polisa na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl jest oferowana z sumą ubezpieczenia od 1000 zł, przy bardzo niskiej składce miesięcznej, aż do nawet 100 000 zł, ale w takim przypadku należy przygotować się na znacznie wyższe obciążenia finansowe z tytułu składki na ubezpieczenie na życie seniora.

Dobrą ofertą jest polisa bezterminowa na życie zawierająca opcję sumy ubezpieczenia na skutek nieszczęśliwego wypadku. W razie śmierci w takim trybie osoby uposażone w polisie otrzymają podwójną kwotę świadczenia, co jest dodatkowym profitem w ofercie ubezpieczeń na życie dla seniorów.

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na podpisanie umowy ubezpieczeniowej, warto przeanalizować i przyjrzeć się bliżej ogólnym warunkom ubezpieczenia co najmniej kilku firm ubezpieczeniowych. Musimy sprawdzić, jakie są wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczeniowej towarzystwa. Często bywa, że firma ubezpieczeniowa będzie mogła odmówić wypłaty świadczenia w wysokości sumy gwarancyjnej, jeśli ubezpieczona osoba umrze na skutek choroby przewlekłej, o której wiedziała wcześniej lub z chwilą podpisywania umowy ubezpieczeniowej.

 

Dedykowana oferta polisy na życie

Na rynku ubezpieczeniowym w Polsce funkcjonuje co najmniej kilka ubezpieczeń adresowanych do osób starszych. Seniorzy mogą między innymi skorzystać z polisy Pogodna Jesień w PZU, Spokój bliskich w TU Europa czy Bezterminowego Ubezpieczenie na Życie 4life Direct.  Ubezpieczenia te mogą występować również w formie indywidualnych polis, w których następuje wypłata świadczenia ubezpieczeniowego w związku ze śmiercią osoby ubezpieczonej. Wysokość środków zależy od ustalonej sumy ubezpieczenia. Polisę można też podpisać w wariancie małżeńskim, w którym przy śmierci jednego z małżonków, drugi otrzymuje gwarantowane przez polisę środki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.