Wypadek w Orzeszu: Kierowca uderzył w ciężarówkę na czerwonym świetle
W środę 10 grudnia, około godziny 6:30, doszło do zdarzenia drogowego w Orzeszu. Kierowca samochodu osobowego marki Toyota nie zachował należytej ostrożności i uderzył w tył zatrzymującego się przed sygnalizacją świetlną samochodu ciężarowego. Na szczęście, zarówno kierowca osobówki, jak i kierowca ciężarówki byli trzeźwi, a zdarzenie nie wymagało interwencji służb ratunkowych w zakresie poważnych obrażeń.
Apel o rozwagę na drodze
To już kolejne zdarzenie drogowe na terenie powiatu mikołowskiego w tym dniu. Wcześniej, o godzinie 5:40, w Mikołowie miało miejsce zderzenie rowerzysty z osobowym samochodem marki Kia. Również tam, zgodnie z wstępnymi ustaleniami, uczestnicy byli trzeźwi. O godzinie 7:00 policja otrzymała kolejne zgłoszenie dotyczące wypadku w Mikołowie, gdzie kierująca pojazdem marki Skoda zjechała z drogi i dachowała. Okazało się, że kobieta była pod wpływem alkoholu.
Wnioski i apel służb
Policja ponownie apeluje do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek, dostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz wzajemny szacunek na drodze. Zwracamy uwagę, że alkohol znacząco obniża zdolność koncentracji i czas reakcji, co prowadzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Kierowco, bądź odpowiedzialny! Tylko poprzez zachowanie szczególnej ostrożności można uniknąć tragicznych w skutkach wypadków.



















Dodaj komentarz