Wiadomości z Orzesza

14-latka potrącona na przejściu dla pieszych. Lądował śmigłowiec LPR!

  • Dodano: 2023-02-23 08:30, aktualizacja: 2023-02-23 10:43

Wczoraj w powiecie mikołowskim na jednym z oznakowanych przejść dla pieszych została potrącona 14-latka. Kierujący osobowym mercedesem był trzeźwy i przyznał, że nie zauważył pieszej. Załoga helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowała poszkodowaną orzeszankę do szpitala.

Niebezpieczne zdarzenie w Orzeszu

Do wypadku doszło 22 lutego około godziny 17.40 na ulicy Mikołowskiej w Orzeszu. Według ustaleń mundurowych kierujący osobowym mercedesem nie zauważył pieszej i potrącił 14-latkę, która przechodziła przez pasy. Zarówno kierowca, jak i piesza byli trzeźwi. 36-latek tłumaczył, że oślepiło go światło jadących z przeciwka samochodów i nie zauważył nastolatki. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, którego załoga przetransportowała poszkodowaną do szpitala.

Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego mieszkańcowi powiatu mikołowskiego grozi kara do 3 lat więzienia.

Mikołowska drogówka przypomina, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się albo wchodzącego na jezdnię. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność i rozwagę. Nawet w miejscach bardzo małego ruchu należy spodziewać się pieszych. Lekceważenie tego obowiązku może powodować niebezpieczne sytuacje! - czytamy na tronie KPP.

Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych. Policja apeluje o szczególną ostrożność! / fot. KPP Mikołów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również